Připomeňte si letošní přehlídku agenturních novinek Digiveletrh ve fotografiích a prezentacích.

Armáda spásy jde v nové kampani na dřeň, doslova

Nepříjemně reálné obrazy ukazuje kampaň, již na vlastní náklady připravila WMC Grey.

Nová kampaň Armády spásy upozorňuje, že lidi bez domova jsou často okolnostmi nuceni sáhnout k problematické samoléčbě, a vyzývá k podpoře vzniku a provozu ordinací praktického lékaře právě pro tyto pacienty. „Lidé bez domova se často léčí naprosto nevhodným způsobem. Sami si naordinují neznámé a prošlé léky, které našli v popelnici, a kvůli nepříjemným zkušenostem se také mnohdy vyhýbají návštěvě klasického nemocničního zařízení,“ uvádí zástupce Armády spásy, major Přemysl Kramerius.

Kreativu kampaně na vlastní náklady připravila agentura WMC Grey ve spolupráci s produkcí AZN Kru a režisérem Dužanem Duongem. „Šli jsme po samotné podstatě věci. Chtěli jsme představit problém samoléčby v syrové podobě a úplně se vyhnout jakýmkoliv reklamním klišé. Proto jsme ve spolupráci s terénním pracovníkem Armády spásy zkontaktovali reálné bezdomovce, kteří se stali hlavními tvářemi kampaně,” říká David Suda, kreativní ředitel WMC Grey. Video i klíčové vizuály tedy představují příběhy dvou mužů a jedné ženy bez domova, kteří řeší zdravotní problém tak, jak jim to jejich situace právě umožňuje.

Až nepříjemně reálný obraz zachycuje časté zdravotní problémy, s nimiž se bezdomovci běžně potýkají – jejich výběr kreativní tým konzultoval s lékařkou a důstojnicí Armády spásy, doktorkou Andreou Pekárkovou, aby co nejvíc odpovídal skutečnosti. S drásavou vizuální podobou pak kontrastuje text, který má podobu strohé lékařské zprávy. Odhaluje se tak napětí mezi klasickými lékařskými postupy, které by měly být dostupné všem bez rozdílu, a drastickou praxí, kterou lidé bez domova dennodenně zažívají.

V rámci kampaně vznikl minutový spot a dále tři klíčové vizuály určené pro komunikaci na sociálních sítích.

Ordinace pro lidi bez domova

  • Klient: Armáda spásy
  • Creative director: David Suda
  • Copywriter: Kateřina Kubová
  • Account director: Martina Vacíková
  • Director: Dužan Duong
  • Produkce: AZN Kru

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova / Jaroslav (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova / Marta (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova / Petr (WMC Grey)