Askemper střídá Muellera v čele Mondelez

Potvrzeno: výrobce cukrovinek hlásí nového ředitele pro Česko a Slovensko.

Ludwig Askemper

Ludwig Askemper

Novým generálním ředitelem Mondelez International pro Česko a Slovensko se stal Ludwig Askemper. Potvrdilo se tak střídání, o němž Médiář informoval před dvěma týdny. Askemper nahrazuje ve funkci Petera Muellera, který byl jmenován prezidentem pro oblast out of home/professional business v Jacobs Douwe Egberts, nového mezinárodního podniku zaměřujícího se výhradně na kávový byznys, který vznikl uzavřením partnerství se společností D. E. Master Blenders.

Vizitky manažerů

Ludwig Askemper

Askemper svou kariéru odstartoval ve společnosti Mars Germany v roce 1992. V Mondelez International (dříve Kraft Foods) dělá od roku 2010 jako obchodní ředitel pro kategorii čokolády, sušenek a bonbonů v Německu. V roce 2012 byl jmenován generálním ředitelem pro skandinávské země. Od poloviny roku 2014 pak pracoval na projektech transformace v několika evropských zemích a před příchodem do Česka zastával pozici sales director strategy pro Německo, Rakousko a Švýcarsko.

Peter Mueller

Působil jako generální ředitel Mondelez pro Česko a Slovensko od března 2012, přičemž od února 2013 zároveň vykonával funkci area managing director pro severní část střední Evropy a od dubna 2014 tutéž pozici pro oblast celé střední Evropy. Nesl tak zodpovědnost za aktivity v Polsku, Česku, na Slovensku, v Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku, Pobaltí a v zemích bývalé Jugoslávie. Do Kraft Foods přišel v roce 1993 a pracoval na několika manažerských pozicích, kde vedl obchodní aktivity společnosti Kraft Foods v Rumunsku a v zemích bývalé Jugoslávie a byl také zodpovědný za strategické řízení v zemích střední a východní Evropy, Blízkého Východu a Afriky.