Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Asociace mediálek a AKA „restartují vztahy“

Jednotlivé mediální agentury vystoupily z Asociace komunikačních agentur, budou s ní spolupracovat zorganizované ve své nové Asociaci mediálních agentur. A Lion je zpátky.

Ondřej Novák. Foto: Vojta Herout

Výkonný ředitel nové Asociace mediálních agentur Ondřej Novák. Foto: Vojta Herout

Mediální agentury po letech vystoupily z Asociace komunikačních agentur (AKA). Její součástí budou nově jen prostřednictvím své loni založené Asociace mediálních agentur (ASMEA). Ta se stala členem AKA se zvláštním statusem, respektive její mediální sekcí. Rozhodlo se o tom na valné hromadě AKA ve čtvrtek 4. února.

„Členství jednotlivých agentur končí. Od 1. 1. 2016 zároveň ASMEA plně převzala všechna práva a povinnosti spojené s hlavními mediálními výzkumy, především pak s výzkumem měření televizní sledovanosti,“ oznámily asociace. Právě výzkumy – hlavně zmíněným peoplemetrový – a jejich financování byly hlavním důvodem, proč mediálky loni opustily dvě desetiletí fungující organizaci tuzemských agentur a založily vlastní sdružení. Ta koncem loňska vystřídala AKA i v Asociaci televizních organizací (ATO), sdružující televize a zajišťující právě provoz peoplemetrů.

„Jsme rádi, že jsme se s AKA domluvili na další spolupráci jako rovný s rovným. Pokládáme to za jakýsi restart vztahů,“ podotkl Ondřej Novák, výkonný ředitel ASMEA. „Pokládáme dohodu s mediálními agenturami za důležitou. AKA tak zůstává střechou nejvýznamnějších asociací svého druhu v České republice,“ řekl prezident AKA Jan Binar.

Do AKA se v lednu po loňském protestním vystoupení vrátily agentury skupiny Lion Communications, tedy Saatchi & Saatchi, Publicis a Leo Burnett. Novým členem asociace je brněnská S&K Public.