Asociace online vydavatelů přijala Echo i Forum 24

Ke třem zakládajícím členům nového sdružení menších vydavatelství přibylo sedm dalších.

Nedávno založená Asociace online vydavatelů se rozšiřuje. Ke třem zakládajícím členům Drbna.cz, Hlídací pes a Reportér přibyly zpravodajské weby Echo 24 Marka Španěla a Dalibora Balšínka, Forum 24 Pavla Šafra, regionální e-Deniky.cz a Krajské listy, tištěný magazín Budlive šéfredaktora Jana Cempírka (s programem Budějcké akce), jihočeský společensko-kulturní časopis Barbar Jana Štiftera a skupina Český Internet navázaná na aktivity Iva Stejskala, s oborovými weby České stavby a České reality.

„Ukazuje se, že naše idea vzbuzuje zájem mezi dalšími významnými hráči na mediálním trhu. Nabíráme na síle, a pokračujeme tak v nastoleném plánu výrazně rozšiřovat svou členskou základnu,“ uvedl Libor Matoušek, předseda Asociace online vydavatelů a zakladatel regionální sítě médií Drbna.cz. Dosah desítky členů nové asociace teď podle oficiálního měření NetMonitor přesahuje šest milionů reálných uživatelů.

Česká Asociace online vydavatelů se zároveň připojila k News Media Europe, organizaci, která sdružuje přes 2.500 evropských zpravodajských médií v tisku, v televizi, v rozhlasu i na internetu a která sídlí v Bruselu. podporuje a posiluje svobodu publikování, zejména ve zpravodajství.

„Členství je důležité kvůli budoucímu jednání s českými a evropskými institucemi. Čeští členové asociace navíc ocení, že nám vstup do News Media Europe otevírá širokou znalostní základnu,“ říká Libor Matoušek.