Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Asociaci APRA opouští ředitelka Bělíková

Místo Barbory Bělíkové přijde jako nová výkonná ředitelka Silvie Marhoulová.

Výkonná ředitelka APRA Barbora Bělíková

Barbora Bělíková jako výkonná ředitelka APRA organizovala mimo jiné každoroční Českou cenu za PR

Koncem září odchází z Asociace public relations agentur (APRA) její dosavadní výkonná ředitelka Barbora Bělíková. „Dohromady jsem v asociaci strávila přes sedm let a dohodli jsme se, že je čas na změnu. Ráda bych se opět věnovala praktické realizaci projektů, přesunula se více ‚na sítě‘ a také zpět k natáčení, focení, psaní, překládání, zkrátka k věcem, které mě vždy bavily a naplňovaly,“ informovala.

Silvie Marhoulová

Silvie Marhoulová

Novou výkonnou ředitelkou asociace bude od října Silvie Marhoulová. Ta naposledy pracovala v tiskovém oddělení ministerstva průmyslu a obchodu. V letech 2010 až 2015 dělala v agentuře Publicis, v letech 2000 až 2003 byla tiskovou mluvčí a manažerkou PR ve firmě Peugeot Česká republika, v letech 1998 až 2000 dělala v agentuře MMD.