Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Asus vypsal tendr na eventovou agenturu

Česká pobočka tchajwanské technologické společnosti Asus vypisuje výběrové řízení na dodavatele služeb v oblasti event managementu do konce roku 2019. Vítězná agentura bude mít na starost poradenství a přípravu eventů zaměřených na segment B2C, prodejní promoakce a oblast gamingu, tedy akce pro hráče na PC. Rovněž bude se zadavatelem spolupracovat při produkci venkovních kampaní, výrobě brandovaných POS materiálů a pomoci by měla také s nákupem prostoru v médiích.

„Stěžejními produkty značky Asus z hlediska eventové agentury jsou notebooky a smartphony,“ uvedl Ondřej Třetina, marketingový manažer Asusu pro Česko a Slovensko. „Výběrové řízení je dvoukolové a jeho vítěz bude znám nejpozději začátkem letošního července. Cílem spolupráce s novou eventovou agenturou je posílení povědomí o společnosti Asus a jejích produktech v oblasti B2C,“ doplnil Třetina.

Bližší informace k tendru a jeho zadání poskytne zájemcům do konce května právě Ondřej Třetina emailem. Uzávěrka přihlášek do 1. kola výběrového řízení je 5. června.