Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Atmedia ruší bonusy, zároveň zdraží o 15 %

Mediální agentury ani přímí klienti už nemohou od mediazastupitelství čekat bonusy. Reklama na malých stanicích v roce 2017 podraží relativně nejvíc oproti Nově a Primě.

Mediální zastupitelství Atmedia tento týden představilo obchodní politiku pro nadcházející rok 2017. Hlavní změnou je zrušení bonusů pro agentury a přímé klienty. „K tomuto kroku jsme došli po dlouhých propočtech, z nichž vyplynulo, že se jedná o optimální řešení. Obchodní podmínky budou přehlednější a každý má možnost dostat se k transparentní nabídce,” vysvětluje novinky Iva Pantůčková, obchodní ředitelka Atmedie.

Firma zároveň zdraží reklamu v průměru o 15 %. V první řadě je to prý proto, že o reklamní prostor je velký zájem. „Je to obecný problém trhu, televizní stanice jsou vyprodané, stane se, že musejí vracet peníze, protože nedokážou dostatečně plnit některé kampaně. Přistoupili jsme proto k úpravám cen o 15 %, u nejvyužívanějších balíčků dochází k nárůstu až o 20 %,“ přibližuje Pantůčková. Největší tuzemská komerční televize Nova hodlá napřesrok zdražit o 4 %, druhá Prima o 10 až 12 %. Letos činil nárůst u obou o 6 %.

Zdražení přišlo i se vstupem slovenské televizní skupiny Joj Group (se stanicemi Joj Cinema a Joj Family) do nabídky Atmedie a rostoucí sledovaností. Podíl na publiku v Česku Atmedia pro rok 2017 plánuje na úrovni 5 %. Pantůčková tento cíl odhaduje jako „realistický“. V září 2016 činil podíl 3,3 %. Atmedia obchodně zastupuje celkem 25 televizních stanic.

Atmedia zachovává nákupní cílové skupiny (obecná 15+, „mladší“ 15-54, dětská 4-14). „Dostatečně reflektují požadavky klientů,“ tvrdí firma. Klasické spoty v nabídce Atmedie na příští rok doplňují sponzoring, teleshopping, product placement, injektáž a také reklama v HbbTV.