Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Atmedii kupuje kyperská VM Media Investment

Michaela Vasilová

Michaela Vasilová

České mediální zastupitelství Atmedia, specializované na prodej reklamy na celkem 27 menších televizních kanálech, změnilo majitele. Polská matka Atmedia, která tuzemskou pobočku Atmedia Czech vlastnila přes nizozemský holding Atmedia, se firmy zbavila ve prospěch společnosti VM Media Investment.

Ta je vlastnicky neprůhledná, je totiž registrovaná na Kypru. Kdo je novým majitelem, to staronový management firmy nezveřejnil. Prohlašuje nicméně, že pod novým majitelem „strategická rozhodnutí společnosti budou moci být flexibilnější a proběhnout přímo v Praze“.

K prodeji došlo letos v září. „Dosavadní majitelé se k prodeji rozhodli s ohledem na plány rozvoje na domácím mediálním trhu,“ uvedla dnes Atmedia. Jedinou jednatelkou VM Media Investment je Michaela Vasilová, stávající managing director české pobočky Atmedia. Firmu, která na tuzemském trhu působí od roku 2008, vede desátým rokem. „Od začátku jsem byla plně zapojena do prodeje, jehož cílem bylo najít důvěryhodného partnera,“ podotkla.