Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

AT&T, Allegro, Facebook, Google, MasterCard a UPS se spolčují

Nová Platforma pro internetovou ekonomiku oficiálně zahájí v průběhu konference ministerstva průmyslu a obchodu.

Obrázky na webu platformy si hrají s její zkratkou PIE

Obrázky na webu platformy si hrají s její zkratkou PIE

Technologické firmy AT&T, Allegro Group, Facebook, Google, MasterCard a UPS zakládají Platformu pro internetovou ekonomiku (PIE). Ta se má zabývat tématy z oblasti internetové ekonomiky, elektronického obchodu a podnikání na internetu a chce také lobbovat – oficiálními slovy „vést dialog se státní správou o tom, jak rozvíjet internetovou ekonomiku v Česku“.

Členové platformy chtějí distribuovat své know-how a přispět k rozvoji českého podnikatelského prostředí, inovací a vzdělanosti. „Ve spolupráci se statní správou plánují pracovat na rozumné a efektivní formě regulace, která bude chránit spotřebitele a nepovede k potlačení obchodu,“ uvedli.

Partnery projektu jsou Vysoká škola ekonomická v Praze, Český telekomunikační úřad a doménový správce Cz.nic.

Činnost platformy bude oficiálně zahájena na konferenci ministerstva průmyslu a obchodu nazvané Digitální výzvy, která proběhne v pátek 6. prosince v pražském hotelu Ambassador Zlatá Husa.