Aukce obrazů Art for Amnesty

Přijďte vydražit obrazy předních českých tvůrců a přispět tak Amnesty International.

Art for Amnesty

Amnesty InternationalGlobal Marketing vás zvou na výstavu obrazů českých malířů spojenou s aukcí. Koupí obrazu nebo grafiky dáte najevo své přesvědčení, že lidská práva stojí za to podporovat. Dražit se bude 31 obrazů od významných českých umělců, s některými z nich se budete moci setkat přímo na aukci. Budou to třeba Tomáš Císařovský, Roman Franta či Pasta Oner.

Kdy a kde

Aukce obrazů proběhne ve čtvrtek 19. listopadu 2015 od 19.00 do 22.00 v Global Centru. Samotná výstava obrazů bude na témže místě probíhat od pátku 13. do čtvrtka 26. listopadu 2015, vždy od pondělí do pátku od 9.00 do 16.00.

Na co přispějete

Art for Amnesty je projekt, který propojuje oblast lidských práv, kterému se věnuje globální hnutí Amnesty International se světem uměleckým. Hnutí Amnesty International bojuje proti porušování lidských práv po celém světě. Společnou vizí jeho příznivců je svět, ve kterém každý člověk, nezávisle na tom, kde a v jakých podmínkách se narodil, jakého je etnika, jakou má barvu pleti, nebo jakého je náboženského či politického vyznání, bude mít zaručena základní lidská práva a svobody, jak jsou stanoveny ve Všeobecné deklaraci lidských práv.

Letošní ročník projektu má i další podstatný cíl: 26 let po revoluci v Čechách stále není samostatná pobočka Amnesty a aktivity v České republice jsou dotovány matkou v Londýně. Vaše rozhodnutí pořídit si obraz nebo grafiku z projektu Art for Amnesty velmi významně pomůže naplnit sen o nezávislé Amnesty v Čechách k 1. srpnu 2018.

Celá aukce je pro zvané, v případě zájmu o účast a o zaslání katalogu kontaktujte prosím Juditu Sereghy z Amnesty. Má email Judita.Sereghy@amnesty.cz a telefon +420 602 255 224.