Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Aukro kupuje předního dodavatele e-shopů NetDirect

Obě firmy spolu chtějí expandovat za hranice.

Vlastník dražebního serveru Aukro, skupina Allegro Group, získal v těchto dnech 100% obchodní podíl v ostravské firmě NetDirect, jež je největším českým dodavatelem řešení pro obchodování na internetu.

Podmínky ani hodnota transakce nebyly zveřejněny. Dosavadními vlastníky NetDirectu byli - podle aktuálního znění obchodního rejstříku - Jan Svoboda (37 %), Jan Bartoš (27 %), Daniel Gustin (13 %), Jiří Hlavenka (13 %) a Tomáš Fikar (10 %).

NetDirect má díky ní získat přístup na trhy ve střední a východní Evropě, kde již Allegro Group působí. Už letos slibuje svým klientům umožní prodávat na Aukro.cz přímo prostřednictvím administrací jejich internetových obchodů. Obchodní podmínky pro zákazníky a partnery společnosti NetDirect mají zůstat neměnné.

„NetDirect má pro Allegro Group strategický význam přesahující hranice České republiky,“ prohlásil Jakub Havrlant, šéf holdingu Allegro Group.

„Klienti NetDirectu budou moci pohodlně prodávat na Aukro.cz. Klienti a partneři Aukra, jimž standardní nástroje na Aukru již nestačí, zase získají kvalitní a ověřené řešení e-shopů,“ nastínil změny pro český trh Jan Svoboda, jednatel NetDirectu.

Jednání o spojení obou firem byla zahájena na konci roku 2010.

NetDirect je s obratem za rok 2010 ve výši 69,7 milionu Kč jedničkou v oblasti dodávek internetových obchodů v segmentu malých firem a živnostníků (systém FastCentrik) i v segmentu středních a velkých společností (systém ShopCentrik). Má 76 zaměstnanců, v Praze a Ostravě. Se všemi zaměstnanci firma počítá i do budoucna, NetDirect bude nadále spravovat i stejný management, oznámila firma.

Allegro Group je největší internetová skupina v regionu střední a východní Evropy. Patří do skupiny globální technologické korporace Naspers, jejíž aktivity sahají od Facebooku k čínskému gigantu Tencent.

Do portfolia Allegra patří v Čechách a na Slovensku značky Aukro.cz, Aukro.sk, AukroCity.cz, SpěcháTo.cz, TetaBerta.sk, otomoto.cz, Heureka.cz, Heureka.sk, Hotel.cz, Spa.cz, Bezrealitky.cz, iDeveloper.cz, Wikireality.cz, Bezvadovca.cz, Previo.cz, Hotely24.sk, Turistik.cz nebo Hory.cz.