Axel Springer se dohodl s Facebookem na sdílení zpráv

Obsah nejčtenějšího německého deníku Bild bude publikován na platformě Facebook News.

  • ČTK
  • 17. 05. 2021 23:10

Vydavatelství Axel Springer, které je majitelem nejčtenějšího německého deníku Bild, se po letech vyjednávání dohodlo s americkou technologickou společností Facebook na poskytování mediálního obsahu. Ten tak bude publikován mimo jiné na platformě Facebook News. O podmínkách finančního vyrovnání se prohlášení vydavatelství a Facebooku nezmiňuje.

Facebook už v březnu oznámil, že bude na svých platformách publikovat zpravodajství německých médií a že za propojení obsahu s Facebook News bude vydavatelstvím platit. Na seznamu ale chyběl mediální dům Axel Springer, do jehož portfolia patří mimo jiné deník Die Welt nebo zpravodajská stanice Welt, dřív známá jako N24.

Zpravodajská platforma Facebook News, která je už dostupná v USA a Velké Británii, nyní přichází do Německa. Za zveřejnění zpráv dostanou vydavatelé od technologického gigantu zaplaceno. S Facebookem se na účasti dohodl například list Frankfurter Allgemeine Zeitung, který uvedl, že platforma dostane přístup jen k jeho volně přístupným textům, na placený obsah se ale ujednání vztahovat nebude.

Facebook už dříve oznámil, že do médií chce v nadcházejících třech letech investovat jednu miliardu dolarů (v přepočtu přes 25 miliardy Kč). Jaký díl připadne na Německo, společnost neupřesnila.