Seznam Zprávy se uvedly v nové podobě. Web chce posílit investigativu, sekci o byznysukomentáře. „V internetovém prostředí chceme být tím, čím bývaly ve zlaté éře tradiční, nezávislé noviny,“ prohlašuje šéfredaktor Jiří Kubík. V redakci dělá přes 70 lidí, včetně externistů. 

Azobarviva u Bubbleology zůstanou jen v kuličkách a želé

Značka nealkoholických nápojů Bubbleology začala prodávat sirupy a krémové ingredience bez azobarviv, nahradila je přírodními barvivy. Odhodlala se k tomu po loňském skandálu s užíváním umělých barviv, na něž neupozorňovala, přitom nápoje nechala propagovat směrem k mladým. „Garantujeme, že žádné sirupy a krémové ingredience nebudou od 14. ledna 2017 obsahovat azobarviva a ani často kritizovanou brilantní modř. Budou v nich přírodní barviva,“ prohlásil country manager českého zastoupení značky Bubbleology Jaroslav Švadlenka.

Kritizovaná azobarviva bude Bubbleology nicméně dál v povoleném množství podle norem Evropské unie a Česka používat pouze u vybraných kuliček a želé, které se do čajů přidávají. Na ty, ve kterých jsou azobarviva obsažená, by při nákupu měli upozornit prodejci. „Snažíme se přehledně zveřejňovat složení jednotlivých surovin, produktových listů a výživových hodnot na webových stránkách i na našich čajových barech, kde s výběrem poradí proškolení prodejci. Komunikujeme také veškeré novinky fanouškům na sociálních sítích a přes média,“ tvrdí manažer.