V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Babica chystá nové pořady pro Česko i Německo, se Sapíkem

Televizní kuchař Jiří Babica se nevzdává ani poté, co ho televize Nova nahradila Halinou Pawlowskou a Láďou Hruškou.

Jiří Babica. Foto: Profimedia.cz

Jiří Babica. Foto: Profimedia.cz

Televizní kuchař Jiří Babica, s nímž se letos po šesti letech rozloučila televize Nova, připravuje nové televizní formáty. Natočil ukázkové video pro německý trh a pracuje na novém formátu pro Česko. Na jaro 2015 zároveň chystá kuchařskou knihu. Na všech aktivitách spolupracuje s šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem.

Showreel pro Německo natáčel Babica tento týden v Sapíkově restauraci v Klokočné, Sapík dělal konzultanta. „Máme několik návrhů dramaturgie formátu, ale v této fázi chceme Jirku pouze představit s jeho němčinou, kterou Němci pokládají za velice zábavnou, což pokládáme za malý bonus,“ uvedl Babicův producent a manažer Jan Lacina, v jehož firmě Manufacture se vyráběly Babicovy dobroty a v níž vznikají i zmíněné novinky.

Babica žil v Německu patnáct let, po té, co se v roce 1990 odstěhoval do Kolína nad Rýnem. „Obyčejní Němci a Rakušani nejsou o moc jiní lidé než my. Stejně jako my si chtějí doma uvařit něco dobrého, najít odvahu vyzkoušet nové věci a přitom nepodléhat stresu z nedostatku kuchařského sebevědomí a přemrštěných nákladů. Jestli jsem v tomto smyslu zafungoval na Čechy, nevidím důvod, proč bych nemohl stejně fungovat i pro ně,“ prohlásila známá televizní tvář.

V dalším novém projektu chystaném pro tuzemský trh má Babica na obrazovce vařit spolu se Sapíkem. Producent Lacina slibuje pořad o vaření „v rozumném čase z kvalitních surovin za rozumnou cenu“.