Babicovy dobroty na Nově končí

Producent nesehnal celý rozpočet od sponzorů, Nova platit nechtěla.

Jiří Babica. Foto: Profimedia.cz

Jiří Babica. Foto: Profimedia.cz

Na Nově po šesti letech a dvanácti sezónách končí pořad lidového kuchaře Jiřího Babici. Pořadu Babicovy dobroty natočil v produkci Manufacture Jana Laciny celkem 194 dílů. Důvodem ukončení Babicových dobrot na Nově jsou finance, uvedl producent a Babicův manažer Lacina.

„Pochopil jsem to tak, že Nova náš pořad zařadila do kategorie přímo ziskových projektů bez ohledu na sledovanost. To znamená, že náklady na výrobu musí pokrýt sponzoři a klienti ještě dřív, než se začne vysílat. Náklady na Babicovy dobroty byly pokryty zhruba z devadesáti procent a to asi nestačí,“ sdělil médiím Lacina.

Lacina jedná s konkurenčními stanicemi. „S televizemi samozřejmě jednáme hned teď, ale klidně si můžeme dát i nějaký čas pauzu a pořádně si promyslet nový projekt. Obavy nemáme - každý v branži ví, že je tu kuchař, který když začne vařit, statisíce lidí ho při tom chtějí vidět,“ prohlásil producent.

Babica začal jako videobloger internetové televize Stream.cz. Nova posléze zařadila Babicův projekt do konkurzu na show o vaření.

Nova, jejíž majitel letos snížil náklady na výrobu programů, počítá v úsporném podzimním schématu s novým cyklem Vaření s Láďou Hruškou, částečným recyklátem vystoupení tohoto samouka z Televizních novin.