V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Babiš na západě Čech odstartoval regionální týdeník 5+2 dny, rozdával se s „pišingrem“

Do konce roku by měla v každém okrese ČR vycházet jedna mutace týdeníku, zní plán.

  • ČTK
  • 08. 03. 2012 13:40

V deseti západočeských okresech vyšlo dnes první číslo regionálního týdeníku 5+2 dny, za nímž stojí miliardář Andrej Babiš. Týdeník s 32 stranami je distribuován zdarma, bude vycházet každý čtvrtek. Celkový náklad v Plzeňském a Karlovarském kraji se pohybuje kolem 100 tisíc výtisků, řekla ČTK ředitelka redakcí Alena Nová.

V dnešním čísle plzeňské mutace je 16 zpravodajských a 6 inzertních stran, zbytek tvoří televizní program a jedna strana kulturních pozvánek. Podle úvodníku má nový týdeník přinášet hlavně zprávy z nejbližšího okolí.

„Redakce se také budou věnovat neduhům naší společnosti nebo informacím ze sociální oblasti. Najdete v něm i rady, jak ušetřit nebo jíst zdravě. Chtěli bychom vám pomáhat. Svěřte se nám třeba s nesprávným postupem lékaře nebo arogantním přístupem úředníka,“ uvedla v úvodníku Nová. Mezi firmami inzerujícími své zboží jsou v dnešním čísle také podniky z Babišovy skupiny Agrofert, tedy Penam, Kostelecké uzeniny a Vodňanské kuře.

„Stránky se budou rozšiřovat podle rozsahu inzerce,“ uvedla Nová. Prvních šest stran je podle ní úzce lokálních, které se budou v případě rozšiřovaní týdeníku posilovat. V každém okrese pracují tříčlenné týmy včetně inzertního pracovníka. Redakce v Plzni je posílená, protože se tam sestavují krajské a republikové stránky. „Celkem máme nyní v Plzeňském a Karlovarském kraji kolem 40 lidí,“ dodala.

Týdeník se dnes rozdával na desítkách míst Plzeňského a Karlovarského kraje, část dostali lidé do schránek. „Bere si to každý, od důchodců po mladé. Je to také tím, že k tomu dáváme ‚pišingr‘ (závin z Babišových pekáren Penam),“ uvedl kolportér v Plzni. Dodal že od půl sedmé ráno do půl jedenácté rozdal polovinu výtisků. V Plzni jsou k dostání zdarma ještě deník Metro, čtrnáctideník Plzeňák a měsíčník Plzeňský rozhled.

Do konce roku po celé republice

Celobarevný týdeník 5+2 dny vydává akciová společnost AGF Media, která vznikla loni v prosinci a vlastní ji Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše. Šéfem projektu je Vladimír Junger, který v letech 1992 až 2002 vedl divizi západočeských deníků Bohemia ve vydavatelství Vltava Labe Press (VLP). Později řídil vydavatelství Impuls ČR.

„Do konce roku by měla v každém okrese ČR vycházet jedna mutace týdeníku. Z celkových 32 stránek bude vždy osm zaměřených na lokální zprávy,“ řekl Junger s tím, že cílový náklad týdeníku by měl být asi milion výtisků. O nákladech na výrobu časopisu společnost neinformovala. Týdeník se má začít rozšiřovat do dalších krajů a okresů od druhé poloviny dubna.

Majitel Agrofertu Andrej Babiš bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku, letos jej americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 913. příčku s odhadovaným majetkem 1,4 miliardy dolarů. Babiš nedávno vzbudil pozornost ostrou kritikou korupčního prostředí v Česku. Se svou protikorupční iniciativou Ano 2011 má ambice uspět v nadcházejících parlamentních volbách.