Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Babišova MF Dnes vysává Bakalova média, přetáhla další lidi z Aktuálně.cz

Nová šéfredaktorka Slonková slibuje „skutečné zprávy ze zákulisí politiky i byznysu“, posílí domácí a ekonomiku.

Sabina Slonková. Foto: Profimedia.cz / Mafra / Tomáš Krist

Sabina Slonková vede Mladou frontu Dnes od ledna 2014. Foto: Profimedia.cz / Mafra / Tomáš Krist

Do deníku Mladá fronta Dnes Andreje Babiše nastupují další redaktoři, kteří dosud pracovali pro Aktuálně.cz, zpravodajský web Centrum Holdings, respektive Economie Zdeňka Bakaly. Čerstvá šéfredaktorka MF Dnes Sabina Slonková, donedávna v Centru hlavní jméno placeného digitálního deníku Insider, přetáhla dalších několik lidí ze svého bývalého působiště.

Na místo editora se do MF Dnes vrací Bronislav Pavlík, který měl dosud na starosti právě deník Insider a byl v Centru zástupcem ředitele pro investigativní projekty. Přichází také Jan Němec, poslední čtyři roky politický zpravodaj Aktuálně.cz, známý též z předchozího působení v České televizi či Z1. O politice má psát i v MF Dnes.

Měsíc po svém příchodu do čela redakce Slonková zkompletovala svůj vedoucí tým. Ředitelem redakce je její autorský souputník Jiří Kubík, zpravodajské rubriky (domácí, ekonomika a zahraničí) bude mít na starosti někdejší zástupce šéfredaktora Hospodářských novin a Aktuálně.cz Zdeněk John, regiony dál povede Karel Škrabal a magazíny nově dlouholetá redaktorka MF Dnes Monika Binarová.

V rámci personálních změn odchází z domácího oddělení čtyři lidé včetně Vladimíra Ševely. Přední stránky novin bude kromě Jana Němce bude plnit Adéla Paclíková a Pavel Švec z pražské regionální přílohy MF Dnes. V příštích týdnech nastoupí reportéři z Aktuálně.cz Eliška Bártová a Martin Novák. A celý editorský systém v MF Dnes má mít na starosti Simona Holecová, která z Aktuálně.cz přišla tento týden. Už od ledna pak v redakci působí bývalý šéfredaktor Respektu Petr Holub.

„V domácím oddělení se nám podařilo ze současných profesionálů a nových tváří sestavit vysoce výkonný tým, který bude přinášet skutečné zprávy ze zákulisí politiky i byznysu,“ prohlásila Slonková.

Redakce chystá novou strukturu novin, posílit plánuje stránky domácího zpravodajství a ekonomiky a editorskou práci s články.