Babišův Agrofert si zaplatil reklamu kolem podzimního turné Karla Gotta

  • ČTK
  • 21. 07. 2012 09:23

Generálním partnerem nejnákladnějšího turné v kariéře Karla Gotta, které začne 5. října v Táboře, bude společnost Agrofert. Jejím jediným vlastníkem je Andrej Babiš, který bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku. Výše finanční podpory ani celkové náklady turné nebyly oznámeny.

Gott pojede turné od 5. října do 8. prosince. Foto: Profimedia.cz, United Archives / KPA

Gott pojede turné od 5. října do 8. prosince. Foto: Profimedia.cz, United Archives / KPA

„Gott je legenda, nezmar plný energie, plný elánu bez ohledu na věk, zaslouží si obdiv,“ řekl ČTK Babiš.

Babiš loni založil protikorupční hnutí ANO 2011 a chce se s ním zúčastnit parlamentních voleb. „Smlouva je uzavřena s akciovou společností Agrofert, nikoliv s panem Babišem, a jejím obsahem je reklamní prezentace této společnosti. Společnost Agrofert si nakoupila reklamní prostor spojený s turné, to je vše,“ sdělili ČTK Jaroslava Herzerů a Jan Adam z managementu Karla Gotta.

Techniku na turné bude převážet osm kamionů a jeviště se bude stavět den před koncertem a bourat se bude hned po jeho skončení. „Tak ohromná scéna a světla tady ještě u tuzemského zpěváka populární hudby nebyly,“ podotkli Herzerů a Adam.

Turné po 16 městech v České republice i na Slovensku vyvrcholí 8. prosince předvánočním koncertem v pražské O2 areně. Zazní skladby z loňského alba Sentiment a dojde i na novinky z desky Já toužil plout, která vyjde krátce před zahájením koncertní šňůry. Na ní Gotta doprovodí Boom!Band Jiřího Dvořáka, smyčcová skupina a hosté Monika Absolonová, Gabriela Gunčíková a Dasha.

Gottova hudební kariéra trvá už přes půl století. Po amatérských začátcích v kavárnách Alfa a Vltava začal v roce 1959 zpívat s orchestrem Karla Krautgartnera. Rok nato byl přijat na Státní konzervatoř v Praze, kde vystudoval operní zpěv. Celosvětově se s jeho písněmi prodalo přes 50 milionů desek, jen v německy mluvících zemích se jich prodalo 23 milionů.

Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru. Konsolidovaný zisk skupiny vzrostl meziročně téměř o polovinu na 8,7 miliardy Kč. Konsolidované tržby se zvýšily na 117,6 miliardy Kč.

Babiše loni americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 937. místo s odhadovaným majetkem jedné miliardy dolarů (asi 20,7 miliardy Kč).

Nedávno se zařadil také mezi přední české vydavatele. Jeho od letošního března zdarma distribuované regionální týdeníky 5+2 dny vycházely koncem května už v půlmilionovém nákladu ve 39 okresech. Do srpna chce Babiš pokrýt svým titulem celou zemi. Náklad má vzrůst na milion kusů.