V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Babišův Ecopress na Slovensku bude řídit Vladimír Mužík

Vladimír Mužík. Foto: Profimedia.cz

Vladimír Mužík. Foto: Profimedia.cz

Generálním ředitelem slovenského vydavatelství Ecopress je od 1. dubna Vladimír Mužík. Dnes byl v redakci představen jako nástupce dosavadního šéfa Milana Mokráně. Ecopress patří Andreji Babišovi, koupil jej před rokem od Zdeňka Bakaly. Firma vydává deník Hospodárske noviny a časopisy Zdravotnícke novinyStratégie, Obchod, Sestra, Diabetik, Student Life, Horeca magazínRun.

Vydavatelství Ecopress a Mafra nedávno sjednotila systém řízení na úrovni představenstev. Babišovou spojkou s českými mediálními aktivitami skupiny má být jeho mediální poradce Jakub Unger, na Slovensku by měl dohlížet na strategii Ecopressu. Mužíkův nástup Médiáři potvrdil předseda představenstva Mafry Štěpán Košík, který rovněž šéfuje představenstvu Ecopressu.

Mužík donedávna na Slovensku působil, dělal šéfa internetových aktivit televize Joj, po třech měsících tam koncem února skončil společně s dlouholetým ředitelem Františkem Borovským. Předtím Mužík působil v televizi Nova, nejdřív jako šéf PR, později ředitel zpravodajství. V minulosti vedl na Slovensku bulvární deník Nový čas (vydává slovenská pobočka Ringier Axel Springer) a v Česku Blesk (rovněž pobočka Ringier Axel Springer).