Babišův televizní projev viděly čtyři miliony lidí

Premiérovu řeč sledovalo na pěti stanicích čtyřikrát víc lidí než prezidentovu na jedné.

Andrej Babiš při pondělním televizním projevu

Andrej Babiš při pondělním televizním projevu

Pondělní projev předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) sledovalo na stanicích ČT1, ČT24, Nova, Prima a Barrandov celkem 4,18 milionu diváků starších 15 let. To je 86 % všech lidí, kteří se v tu dobu dívali na televizi. Data sledovanosti o Asociace televizních organizací (ATO) citoval dnes web Mediaguru. Sledovanost konkrétně na ČT1 a ČT24 činila dohromady 1,73 milionu diváků při podílu na publiku 36 %.

Čtvrteční projev prezidenta Miloše Zemana, který vysílala pouze televize Prima, vidělo na tomto kanále 1,01 milionu lidí, tedy asi 23 % z těch, kteří měli v tu dobu puštěnou televizi.

Babišův projev natáčela Česká televize a poskytla ostatním stanicím signál k souběžnému odvysílání. Zemanův projev byl předtočený v Lánech minulou středu dopoledne. Česká televize chtěla jako veřejnoprávní instituce projev vysílat souběžně, argumentovala větším dosahem pro diváky i tím, že stejně se postupuje v případě Zemanova vánočního poselství, které vyrábí Nova, ale vysílají ho i další média. Pražský hrad ČT nevyhověl.

Veřejnoprávní Česká televize je v těchto dnech pro obyvatele Česka hlavním zpravodajským zdrojem, ve výzkumu agentury Kantar to uvedlo 39 % lidí. Druhým nejvyužívanějším zdrojem jsou s 27 % internetové zpravodajské stránky, informace z ostatních televizí čerpá 11 % populace. Zároveň se významně prodloužil čas strávený u obrazovek, meziročně v průměru o 45 minut.