Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Bageterie Boulevard začne v Praze rozvážet

Rychlé občerstvení s bagetami v centru města zkušebně nasadí jeden vůz, od 23. listopadu.

První a zatím jediné rozvozové auto Bageterie Boulevard

První a zatím jediné rozvozové auto Bageterie Boulevard

Řetězec rychlého občerstvení Bageterie Boulevard Petra Cichoně spustí v hlavním městě zkušebně rozvoz jídla. Od pondělí 23. listopadu má v metropoli v době oběda - mezi 10. a 14. hodinou - kroužit auto a rozvážet bagety v širším centru (viz mapa na webu bbauto.cz), tedy v Holešovicích, na Letné a v Karlíně. V pilotním provozu nebude možné si jídlo objednat dopředu, vybírat se bude z omezeného menu (na webu jsou momentálně bagety dvou různých příchutí, nápoj a salát). 

„V pilotu bude jezdit jedno auto. Stihne během oběda udělat tři kolečka na sedmi zastávkách. Počítáme ze začátku pozvolnější nástup a prodej do sta baget za den. Časový strop je dvě stě baget za den. Pokud bychom se mu blížili, budeme procesně řešit více zaměstnanců na jeden vůz. V případě ověření konceptu budeme obratem kupovat další vozy a cílem je startovat v prvním kvartálu další tři trasy,“ přiblížil Médiáři manažer rozvozu Bageterie Boulevard Jakub Gottwald.

První a zatím jediné rozvozové auto Bageterie Boulevard

První a zatím jediné rozvozové auto Bageterie Boulevard, s rozpisem trasy

Technické pozadí projektu včetně webu vytvořila vývojářská firma Ackee. „Auto je vybaveno GPS, takže během provozu bude možné přes web sledovat jeho přesnou trasu. Uživatel si také může v prohlížeči ‚hodit‘ panáčka do mapy, jako ve Street View, a vykreslí se mu cesta na nejbližší zastávku,“ popisuje Dominik Veselý, vedoucí vývoje v Ackee.

Pokud zkušební provoz skončí úspěšně, jsou v plánu další funkcionality, jako online přehled stavu baget v autě nebo možnost objednávek a placení rovnou z webu, respektive z aplikace.