V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Bakalovy investice v Česku bude řídit Kamil Čermák z ČEZ, mluvčím Tomáš Pavlík

Oba manažeři se svých nových funkcí ujmou od 1. února 2013.

Kamil Čermák. Foto: ČEZ

Kamil Čermák. Foto: ČEZ

O správu investic Zdeňka a Michaely Bakalových v České republice se bude od února 2013 starat tým v čele s dvaačtyřicetiletým Kamilem Čermákem. „Ten bude na každodenní bázi zastupovat zájmy vlastníka v jednotlivých společnostech a podporovaných organizacích a koordinovat vztahy s veřejností i se státní správou, a to napříč celým portfoliem podnikatelských i neziskových aktivit,“ oznámili.

„Zřízení samostatného týmu má za účel konsolidovat řízení našich investic v České republice a vtisknout jim jednotnou tvář,“ uvedl Bakala, který už se ženou nedávno pevněji uchopil vydavatelství Economia (Hospodářské noviny, Ekonom, Respekt a další tituly). Také to patří mezi jejich tuzemské investice.

Mluvčím Zdeňka a Michaely Bakalových se v rámci nově utvářeného týmu stane sedmatřicetiletý Tomáš Pavlík, který také nejdřív dělal novináře a později PR manažera. „Také ustanovením našeho tiskového mluvčí pro Českou republiku chceme sjednotit veřejné vystupování směrem k médiím,” uvedla Michaela Bakalová.

PROFESNÍ ŽIVOTOPISY NOVÝCH BAKALOVÝCH MANAŽERŮ

Kamil Čermák studoval obor finance na pražské VŠE, následně získal MBA na Erasmově univerzitě v Rotterdamu. Svou profesní dráhu začínal před dvěma desetiletími v médiích – jako ekonomický redaktor a posléze moderátor zpravodajských pořadů 21 a Události, komentáře. V polovině 90. let působil jako poradce a tiskový mluvčí ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého. Manažerské zkušenosti sbíral nejprve jako ředitel public affairs a následně jako obchodní ředitel Českého Telecomu. Krátce působil jako ředitel prodeje a marketingu ČSA. Od roku 2005 vystřídal různé manažerské posty ve skupině ČEZ, především jako generální ředitel polské dceřiné společnosti ČEZ ve Varšavě a dále jako generální ředitel společnosti ČEZnet, později ČEZ ICT Services. Od letošního roku znovu působil v čele ČEZ Polsko. Čermák je prezidentem Institutu členů správních orgánů, předsedou dozorčí rady ICT Unie a členem dozorčí rady Nadace Naše dítě.

Tomáš Pavlík studoval sociální a masovou komunikaci nejprve na Univerzitě J. A. Komenského v Praze a následně obor veřejná a sociální politika na fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Začínal jako spolupracovník České televize a televize Nova, sedm let strávil na různých pozicích v komunikačních agenturách TTV Public Relations a MediaTrust Communications. Od roku 2007 působil jako tiskový mluvčí a manažer sponzoringu v UniCredit Bank, kde představil nadační projekty mezinárodní UniCredit Foundation. Poslední rok věnoval díky grantovému programu Nadace Vodafone práci pro občanské sdružení IQ Roma Servis v Brně a jeho charitativní a stipendijní program Gendalos.