Balšínkovo Echo přijde v tištěné verzi

Nový týdeník by se měl v prodeji objevit v pátek 7. listopadu.

Dalibor Balšínek mluví o svém projektu Echo24. Foto: Vojta Herout

Dalibor Balšínek mluví o Echu na lednové konferenci Médiáře. Foto: Vojta Herout

Doposud digitální zpravodajsko-publicistický produkt Echo24.cz, respektive Týdeník Echo připravuje rozšíření o papírovou verzi. Na Twitteru o tom informoval Dalibor Balšínek, šéfredaktor a vydavatel online deníku a týdeníku pro tablety. Digitální týdeník má podle vydavatele 2.500 abonentů, současně prý sílí poptávka po tištěné podobě. „Samozřejmě nějaké riziko v tom je, ale případný neúspěch nijak neohrozí týdeník Echo, který je primárně budovaný jako digitální,“ řekl na konci září.

V České televizi šéf Echa nedávno řekl, že expanze do tisku přichází kvůli zajištění dalších příjmů z distribuce. První vydání tištěného Echa se plánuje na pátek 7. listopadu, prodávat se má za 39 Kč. Roční předplatné u tištěné verze bude 1.500 Kč, pro digitální předplatitele se slevou. Startovací náklad předpokládá 35.000 kusů. „Pro to, abychom uspěli, nám stačí prodeje v řádu tisíců kusů,“ řekl Balšínek. Minimální cíl je prodat 5.000 výtisků.

Časopis Echo je od začátku zamýšlený jako názorový titul, který se věnuje nejdůležitějším politickým, společenským a ekonomickým událostem. Digitální týdeník poprvé vyšel letos v červenci. Cena magazínu dostupného na všech digitálních platformách je 79 Kč za měsíc nebo 699 Kč za rok.