Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Balšínkovo Echo24 pozvolna začíná na Facebooku

Třeba Ondřej Štindl obnovil svůj populární přehled denního tisku.

Dalibor Balšínek. Foto: Vojta Herout

Svůj nový projekt představil Dalibor Balšínek poprvé veřejně 21. ledna na konferenci Médiáře. Foto: Vojta Herout

První příspěvky digitálního zpravodajsko-publicistického projektu Echo24 jsou k přečtení dřív, než bude spuštěn samotný web Echo24.cz. Ten má odstartovat v březnu, už teď redakce pod vedením bývalého šéfredaktora Lidových novin Dalibora Balšínka ale začala publikovat příspěvky prostřednictvím své stránky na Facebooku.

Zatím tam píší Daniel Kaiser, Lenka Zlámalová, Martin Weiss a také Ondřej Štindl, který obnovil svůj populární přehled denního tisku, jenž produkoval v české redakci BBC a později v Lidovkách.

Echo má startovat začátkem příštího měsíce jako internetový deník, po měsíci pak má přibýt elektronický týdeník, po dalších dvou měsících webová sekce s ekonomickými daty. Projekt má žít hlavně z inzerce, bude ale také vybírat od čtenářů, a to do 50 Kč měsíčně, do 500 Kč ročně.