Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Banka Zuno v Česku končí, aktivity převezme mateřská Raiffeisen Bank

Banka Zuno končí po pěti letech na českém trhu. Ukončit svou činnost plánuje definitivně do poloviny příštího roku 2017. Mateřskou společností Zuna je Raiffeisen Bank International Group. Veškeré své aktivity Zuno proto převede na českou část Raiffeisen. Končí rovněž slovenská část, aktivity tam budou převedeny na Tatra banku, kterou skupina také vlastní. „Klienti Zuno nemusejí v tento okamžik podnikat žádné kroky. I nadále jim budeme poskytovat potřebný servis. Od 21. října letošního roku však už nebudeme nabízet služby novým klientům,“ řekl Oyvind Oanes, generální ředitel Zuno.

Zuno má na českém i slovenském trhu 266.000 klientů, v Česku banka zaměstnává zhruba 300 lidí. Skupina Raiffeisen Bank se Zuno banky podle E15 zbavuje, protože chce zjednodušit interní strukturní uspořádání skupiny a ukončit duplicitní aktivity na trzích, kde funguje. Faktem je, že Zuno je ztrátová - česká divize loni vykázala ztrátu 151 milionů Kč, rok předtím ztrátu 216 milionů Kč.

Zuno vstoupila na český trh společně se dvěma menšími bankami - Air Bank a Equa bank. Všechny tři banky měly podobné charakteristiky služeb, kterým dominovalo vedení účtů zdarma a výhodné úročení. Air Bank loni vykázala zisk 268 milionů Kč a Equa bank se v polovině letoška dostala do zisku 52 milionů Kč.