Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Barrandov bude mít z Bastardů seriál

Tomáš Magnusek (vpravo) se Sašou Rašilovem a Janem Přeučilem. Foto: TV Barrandov

Tomáš Magnusek (vpravo) se Sašou Rašilovem a Janem Přeučilem. Foto: TV Barrandov

Filmová trilogie Bastardi režiséra Tomáše Magnuska dostane podobu seriálu, pro televizi Barrandov vzniká dvacet půlhodinových dílů. Jde o kompilaci publikovaného materiálu, vystřižených scén a sta minut dotáček. Nabude přitom role Kateřiny Brožové, jedné z hlavních tváří Barrandova (uvádí třeba sobotní magazín Exkluziv). Seriál se má vysílat na podzim.

Iniciativa vzešla ze strany Barrandova poté, co stanici uspokojil divácký zájem filmů Bastardi, Bastardi 2 a Bastardi 3, které dala v květnu. Kolektivní hodnocení na ČSFD.cz řadí Magnuskovu trilogii mezi podprůměrná díla.