Barrandov chystá „komentované zprávy“ s dvojicemi moderátorů

Ředitel televize Vladimír Železný naznačil, že upravovat se zřejmě bude i vysílací čas večerních zpráv, jež od června chodí od 18.30.

Vladimír Železný. Foto: TV Barrandov

Vladimír Železný. Foto: TV Barrandov

Relaci Hlavní zprávy na televizi Barrandov mají od ledna uvádět ne jednotliví moderátoři, ale dvojice. V sobotním pořadu Volejte Železnému to řekl generální ředitel televize Barrandov Vladimír Železný, který se ujal funkce začátkem listopadu. „Tato změna vás postihne začátkem příštího roku,“ informoval diváky.

Vysvětloval to tím, že na sledovanosti večerních zpráv závisí, kdo vyhraje prime time, tedy jak budou sledované pořady té které televize v hlavním vysílacím čase - lidé, kteří sledují večerní zpravodajství, podle Železného často zůstávají u téže stanice na další pořad. V tak „prominentní pozici“ Barrandov podle Železného momentálně „bohužel není“.

Rozšířením moderace zpráv na dvojice se Barrandov připodobní svým největším konkurentkám Nově a Primě. Právě s jejich zprávami chce nový šéf Barrandova ve sledovanosti líp držet krok. Dvojice Železný zavede, „aby tam byl kontakt také mezi nimi, aby zprávy byly živější, aby to nebylo sezení a tuhé povídání do kamery, což je někde standard“. „Ale u nás to nebude standard,“ prohlásil šéf Barrandova.

„Budou to hezcí lidé. Budou to lidi, kteří budou dobře mluvit. Budou to lidé, kteří budou schopni ne snad komentovat, ale ozvláštnit tu zprávu svoji drobnou poznámkou. Říkejme tomu komentované zprávy,“ přiblížil. Kdo bude zprávy nově uvádět, ředitel neřekl.

Dosavadní trio moderátorů zpráv Barrandova: Jana Adamcová, Petr Lesák, Olga Šípková. Foto: Martin Hykl

Dosavadní trio moderátorů zpráv Barrandova: Jana Adamcová, Petr Lesák, Olga Šípková. Foto: Martin Hykl

Hlavní zprávy se letos v červnu posunuly na dřívější čas od 18.30, po nich od 19.00 přibližně do 20.15 jde populární pásmo kreslených příběhů pro děti Animáček. Železný řekl, že se možná změní vysílací čas zpráv. „Budeme to pravděpodobně nějak upravovat,“ uvedl, gesty rukou přitom naznačil, že se zmíněné dva pořady možná v programu prohodí.

Televize Barrandov letos 6. května uvedla pozdě večerní odnož hlavních zpráv Noční Hlavní zprávy, ty teď od pondělí 23. prosince ruší, pořad chybí také v programu na první regulérní lednový týden.

S přelomem roku Železný též z programu stahuje Témata Týdne, čtvrteční politickou debatu, kterou moderují František Nachtigall a Jaroslav Plesl, šéfredaktor časopisu Týden a jeho zástupce. Také u Témat Týdne Železný slíbil novou podobu. „[Pořad] zůstane, v témže obsazení, jen chystáme zásadní přeformátování. Razantní zásah, novou podobu takového pořadu, kterou nikdo u nás nedělal. Výsledek uvidíte za měsíc a půl, za dva měsíce,“ řekl v listopadu Médiáři.