Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Barrandov na podzim nasadí pořady z Číny

Jaromír Soukup na veletrhu v Praze podepsal s čínskou státní televizí CCTV konkrétní dohodu o dodávce obsahu pro všechny stanice své televize Barrandov.

Jaromír Soukup podepisuje na veletrhu Natpe dohodu s čínskou státní televizí CCTV

Jaromír Soukup podepisuje na veletrhu Natpe dohodu s čínskou státní televizí CCTV. Vzadu stojící výkonná ředitelka televize Marcela Hrdá a programový šéf František Borovský, před nimi stojící Lukáš Soukup, ředitel akvizice Barrandova

Čínské romantické filmy, dokumenty, pořady pro děti i akční snímky začne od podzimu ve svém vysílání využívat televize Barrandov, a to jak na hlavním kanálu, tak na tematických stanicích Kino Barrandov, zaměřeném na filmy a seriály, tak Barrandov Plus, přinášejícím dokumentární tvorbu a díla pro děti. Čínská tvorba by v první fázi neměla zabírat víc než desetinu vysílací plochy Barrandova.

Médiáři to v pražském hotelu Hilton na veletrhu televizní tvorby Natpe řekl Jaromír Soukup, majitel televize Barrandov. Obsah z Číny mu umožní využívat dohoda, kterou dnes dopoledne na veletrhu podepsal s čínskou stranou. „Je to konkrétní dohoda s čínskou státní televizí CCTV. Předtím jsme už podepsali dohodou s čínským ministerstvem a čínským regulátorem, tamní obdobou naší rady pro vysílání,“ přiblížil Médiáři Soukup.

„Dohodli jsme se na animovaném obsahu, dokumentárním - CCTV vyrábí dokumenty nejen o Číně, ale o všech koutech světa, a to z pohledu zeměpisného i historického -, chceme přinést také čínskou romantiku a také akční díla. Čínské a hongkongské filmy máme vyzkoušené, fungují nám dobře v pozdějším prime timu,“ doplnil majitel televize Barrandov. Jak také řekl, jde o reciproční dohodu, nikoli nákup děl.

Předseda představenstva Empresa Media Jaromír Soukup a Ma Runsheng, generální ředitel Čínského centra pro výměnu rozhlasových, filmových a televizních (CHNPEC), dceřiné firmy CCTV

Předseda představenstva Empresa Media Jaromír Soukup a Ma Runsheng, generální ředitel Čínského centra pro výměnu rozhlasových, filmových a televizních programů (CHNPEC), dceřiné firmy CCTV