Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Barrandov nasazuje scripted reality Záchranáři

Záchranáři. Foto TV Barrandov

Záchranáři. Foto TV Barrandov

Televize Barrandov přichází s další ambiciózní novinkou určenou pro hlavní vysílací čas. Počínaje 30. dubnem nasazuje na pondělky, úterky a středy nový cyklus Záchranáři, se zhruba hodinovou stopáží. Ve zmíněné dny obsadí slot od 20.15.

„Jde o scripted reality, kde profesionální zdravotničtí záchranáři zasahují v příbězích podle reálných událostí. Diváci tak během celé akce poprvé uvidí záchranářům pod ruce, zjistí, proč a jak záchranáři postupují, dozvědí se, jak by měli zareagovat, dostanou-li se sami k podobnému případu. To vše na pozadí zajímavých rodinných příběhů i skutečných dramat, kde jde o život,“ uvedla Kateřina Formanová za Constantin Entertainment, místní pobočku stejnojmenné německé produkce, novinku pro Barrandov vyrábí. Každý díl sestává ze čtyř příběhů.

„Naše televizní skupina s produkční společností Constantin Entertainment nespolupracuje poprvé a všechny naše projekty byly dlouhodobě divácky velmi oblíbené, takže jsem přesvědčen, že i tento nový formát zaznamená u diváků velký úspěch,“ prohlásil majitel a generální ředitel Barrandova Jaromír Soukup.