Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Barrandov nasazuje show Kdo ví? od Fremantlu

Lokální verze soutěže Who Knew? je na Barrandově prvním z formátů od produkce Fremantle Media, budou v ní vystupovat Michal Suchánek a Richard Genzer.

Michal Suchánek, Michal Novotný a Richard Genzer v české verzi zábavní show Kdo to ví?

Michal Suchánek, Michal Novotný a Richard Genzer v české verzi zábavní show Kdo to ví?

Televize Barrandov bude od pondělí 21. listopadu vysílat soutěžní pořad Kdo to ví?, lokální verzi formátu Who Knew? od produkční firmy Fremantle Media. Novinka půjde o pondělcích a o nedělích vždy od 20.20. Kapitány soutěžních družstev budou Michal Suchánek a Richard Genzer, moderátora bude dělat Michal Novotný, v roli vědce se ukáže Bronislav Kotiš. V pořadu půjde o otázky, úkoly a experimenty.

Bronislav Kotiš jako podivínský vědec

Bronislav Kotiš jako podivínský vědec

Originál pořadu Who Knew? vznikl v německé pobočce Fremantlu, vysílala ho třeba německá veřejnoprávní ARD pod názvem Wer weiss denn sowas?, letos na jaře pak slovenská Markíza pod názvem Dobre vedieť! Pro Barrandov jde o první z řady pořadů od Fremantlu, v rámci čerstvě podepsaného kontraktu. Mají přijít další. Fremantle Media dodávala i ostatních tuzemským televizím, její jsou formáty jako Pop Idol (u nás SuperStar), X Factor či Pět proti pěti.