Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Barrandov plánuje další dva kanály

Jaromír Soukup plánuje vysílat filmy a dokumenty SPI International.

  • ČTK
  • 22. 07. 2014 10:12
Marcela Hrdá

Šéfka televize Marcela Hrdá na snímku na tiskové konferenci Barrandova v srpnu 2013

Televize Barrandov plánuje do konce roku spustit minimálně dvě nové televizní stanice. ČTK to řekla generální ředitelka stanice Marcela Hrdá. Potvrdila tak informace Mediaguru.cz, podle nichž se připravuje vznik dokumentárního a filmového kanálu, a to ve spolupráci s filmovým distributorem SPI International, který už provozuje vlastní kanály Filmbox či Docubox. SPI by dodalo obsah, vysílatel Barrandova - firma Empresa Media - by zajistil distribuci a marketing.

„Potvrzujeme, že jsme připraveni otevřít nejméně dva nové televizní kanály pod vedením jediného akcionáře - vydavatelského domu Empresa Media do konce tohoto roku. Zaměření a obsah nových kanálů v tuto chvíli nebudeme komentovat s ohledem na konkurenci,“ uvedla Hrdá. Dodala, že televize Barrandov „systematicky buduje loajalitu diváků a upevňuje svůj podíl na trhu při současném pozitivním trendu hospodaření“.

Televize Barrandov začala vysílat 11. ledna 2009, ještě pod skupinou Moravia Steel, v čele s Tomášem Chrenkem. Loni v květnu stanici převzala Empresa Media Jaromíra Soukupa a koncem roku, ještě s generálním ředitelem Vladimírem Železným, plánovala spustit druhý vlastní kanál. Podmínkou tehdy bylo, že hlavní kanál dosáhne do konce letošního roku 10% podílu na tuzemském publiku. Loni měl podíl 4,4 %, za letošní první pololetí to bylo 4,5 %.