Barrandov Plus se mění na Barrandov Krimi

Jaromír Soukup přistoupil v krátké době k přejmenování druhého ze čtyř kanálů své televizní skupiny Barrandov. Dosavadní program Barrandov Plus se tak změní na Barrandov Krimi. Uvedla to rada pro vysílání, která změnu na Soukupovu žádost tento týden odsouhlasila. Barrandov Plus startoval na jaře 2015 jako dokumentární kanál. Dnes v hlavním vysílacím čase dává akviziční filmy a seriály převážně německé a švýcarské provenience, dobrodružné, kriminálky, thrillery i romantické, a doplňuje je premiérami a reprízami vlastních pořadů.

Žánr krimi loni podpořila vlastním kanálem už letos na jaře konkurenční televize Prima, její kanál Prima Krimi v listopadu dosahoval celodenního podílu na tuzemském publiku 1,8 %, v hlavním vysílacím čase 1,5 %. Barrandov sledovanost svých jednotlivých kanálů nezveřejňuje, celková sledovanost jeho čtyř stanic činila v listopadu 7 %.

Soukup už nedávno změnil Barrandov Family na Barrandov News, byť stanice klasické zprávy nevysílá a sestává prakticky z repríz pořadů svého majitele, jichž je momentálně deset. Na to už rada pro vysílání Barrandov upozornila a dala měsíc na nápravu.