Barrandov posouvá zprávy na 18.30 a ruší Otázky dne. Animáček bude začínat už v 19.00

Aktuální trio moderátorů zpráv Barrandova: Jana Adamcová, Petr Lesák, Olga Šípková. Foto: Martin Hykl

Aktuální trio moderátorů zpráv Barrandova: Jana Adamcová, Petr Lesák, Olga Šípková. Foto: Martin Hykl

Počínaje sobotou 1. června televize Barrandov posune začátek své hlavní zpravodajské relace Hlavní zprávy o čtvrt hodiny dřív, na 18.30. Píše to časopis Týden téhož vydavatelství Empresa Media, respektive jeho majitele Jaromíra Soukupa. Relace se zároveň prodlužuje na 30 minut. Prvně ji stanice uváděla letos začátkem ledna v 18.45, trvala 20 minut.

Stanice zároveň ruší následnou publicistickou relaci Otázky dne, která se dosud vysílá od 19.05 do 19.15. Barrandov pod programovým vedením Petra Lesáka si tím vytvářil delší prostor pro animované pásmo Animáček, které bude místo dosavadních 19.15 začínat už v 19.00. Ukazují to aktuální programové plány Barrandova. Lesák přitom hned po svém příchodu Animáček nejdřív vyhodil i z odpoledne a zavedl právě Otázky dne. Ve vysílání vydržely necelé tři měsíce.

Animáček, úspěšný pořad, který Soukupova stanice zdědila po předchozím programovém vedení Janise Sidovského, nejdřív koncem loňska zcela ustoupil zpravodajsko-bulvárnímu pásmu mezi 18.45 a 20.00, ale kvůli diváckému neúspěchu - Hlavní zprávy v posledních týdnech sledují jen řádově desítky tisíc diváků - Barrandov tuto „hodinu“ po čtyřech měsících zredukoval a Animáček po částech vrací do času, kdy Nova, Prima i Česká televize vysílají hlavní zprávy. Návrat Animáčku přitom Barrandovu ztěžuje fakt, že stejně zaměřený programový blok nasadil do času od 18.30 do 20.00 konkurenční kanál Novy Smíchov, od loňského 23. prosince.

Zároveň ale Barrandov rozšířil množství svých zpravodajských relací. Od 6. května dává živé vstupy ze zpravodajského studia v 17.10 a v 18.05 a také pozdní čtyřminutové Noční Hlavní zprávy.