V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Barrandov přebírá ze slovenské veřejnoprávní televize show Legendy popu. První díl propadl

Na Slovensko letos Barrandov sáhne ještě pro pohádkový seriál Juraje Jakubiska. Silvestr bude moderovat Vladimír Hron.

Konkurence v podobě startu páté řady StarDance na ČT1 a amerického filmu Avatar na Primě nepřála prvnímu dílu cyklu Legendy popu, který v sobotu po 20. hodině uvedla televize Barrandov. Hudebně-zábavní pořad, představovaný jako „vlajková loď slovenského programu STV1“ tamější veřejnoprávní televize, zaujal při své české premiéře jen 58 tisíc diváků starších patnácti let, což znamenalo 1,4 % z těch, kdo byli u obrazovek.

Ukazuje to měření sledovanosti ATO-Mediaresearch. Výsledek je značně pod průměrem stanice - její podíl na sledovanosti se letos v hlavním vysílacím čase pohybuje kolem 5 %. O poznání lépe dopadl následně vysílaný, zavedený pořad z vlastní produkce stanice Barrandovský videostop (164 tisíc diváků, podíl 4,2 %) a pak původní série s podobným názvem Legendy (146 tisíc, 4,8 %), tentokrát o Petře Janů.

Legendy popu vysílá TV Barrandov od 3. listopadu každou sobotu od 20 hodin. „Rozhodli jsme se, že každé legendě věnujeme dva večery. Diváci do konce roku na Barrandově uvidí kromě Elánu (3. a 10. 12.) ještě Mariku Gombitovou (17. a 24. 11.), Mekyho Žbirku (1. a 8. 12.) a Vaša Patejdla (15. a 22. 12.). Pak budeme vysílat vánoční (25. a 26. 12.) a silvestrovské (29. a 31. 12.) speciály. A v novém roce počítáme s uvedením dalších dílů této hudební show,“ uvedl Marek Stoniš, programový ředitel Barrandova.

Legendy popu jsou postaveny na největších hitech, jednak v podání těchto „legend“, jednak v nové aranži v podání mladší generace hudebníků.
První dvě soboty hity skupiny Elán interpretují zpěvačky Lenka Filipová nebo Ewa Farna. V dalších epizodách vystoupí z českých zpěváků Monika Bagárová, Martin Chodúr či Marta Jandová.

Vlastnicky spřízněný Týden začal tisknout inzerci Barrandova

Vlastnicky spřízněný Týden začal tisknout inzerci Barrandova

Nasazení slovenského veřejnoprávního cyklu je rozhodnutím čerstvého managementu poté, co televizi v září koupil mediální podnikatel jaromír Soukup. Vedení televize v čele s Robertem Kvapilem, respektive Stonišem v čele programu už začátkem října odsunuli ze sobotního primetimu britský seriál Sindibád a zrušili odpolední reprízy série MacGyver. Následně zrušili satirickou Politickou střelnici Zuzany Bubílkové.

Nyní s Radkem Johnem chystá do vysílání publicistický týdeník ve stylu pořadu Na vlastní oči (na obrazovce nejdřív v lednu 2013) a ve spolupráci s redakcemi Soukupových tištěných titulů Instinkt a Sedmička též erotický magazín Intim (od 7. prosince každý pátek po 22. hodině).

Podle vlastnicky spřízněného webu Týden.cz televize Barrandov ještě letos odvysílá sedmidílný slovenský pohádkový seriál Teta (1987) režiséra Juraje Jakubiska či koncert Karla Gotta. Silvestrovský program složí kromě „Legend“ ze speciálních vydání svých show Vtip za stovku a Barrandovský videostop, pásmo má moderovat Vladimír Hron.