V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Barrandov zruší Babinec, zkrátí zprávy a zavede Volejte Cibulkovi

Bavič Aleš Cibulka získává ve vysílání Soukupovy televize čím dál větší prostor. Naopak nové zprávy budou po měsíci o třetinu kratší.

Aleš Cibulka

Aleš Cibulka

Výraznější zásahy do programu televize Barrandov mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa na sebe po odvolání generálního ředitele Vladimíra Železného nedaly dlouho čekat.

  • V týdnu od 21. dubna končí od března zavedená odpolední talk show Babinec, místo ní se zařazují filmy (v pondělí na Velikonoce od 16.35) a repríza amerického seriálu Jake a Tlusťoch (od úterý do čtvrtka od 16.45). Následná kuchařská show Kašpárku, vař! ve všední dny se bude vysílat lehce později - začínat má v 17.55.
  • Zkracují se Naše zprávy, rovněž zavedené Železným. Od začátku března byly v nové podobě a trvaly zhruba 45 minut, nyní půjdou od 18.30 jen do 19.00, na kdy se posouvá začátek tureckého seriálu Velkolepé století.
  • Ještě větší prostor dostává ve vysílání Aleš Cibulka. Kromě pondělní show Sejdeme se na Cibulce (posouvá se z 21.20 na 21.45) a její sobotní pozdně večerní reprízy bude mít nový pořad Volejte Cibulkovi, a to v prestižním čase v sobotu od 20.10, se stopáží zhruba hodinu a půl.

Ukazují to dnes zveřejněné předběžné programové plány Barrandova.

Změny provádí nová šéfka stanice Marcela Hrdá a její programová ředitelka Markéta Daems. „O konkrétním denním vysílání už nerozhoduji, to je v pravomoci nového vedení stanice,“ řekl Železný minulý víkend na Barrandově ve svém pořadu Volejte Železnému. Ten v programu stále zůstává, v sobotu ve 12 hodin.

Ženy v čele Barrandova nicméně po kouscích rozebírají Železného programové schéma, s nímž chtěl během března, nejpozději dubna, dosáhnout 5% podílu na sledovanosti. To se zatím nepovedlo, podle dat, která přinesl web Mediaguru.cz, měl v obecné skupině diváků nad patnáct let v březnu podíl 4,5 %.

Loni měl Barrandov průměrný podíl 4,4 %. V listopadu, kdy Železný začal program stanice řídit, to bylo 4,1 %, v prosinci - díky silnému silvestrovskému pásmu - 4,6 %, letos v lednu rovněž 4,6 %, v únoru - také kvůli divácky atraktivní zimní olympiádě na České televizi - jen 3,9 %.

Aktuální zásahy přitom nesvědčí o vyšších investicích do programové nabídky, naopak je to cesta úspor a nasazování jednak produkčně nenáročných show (Cibulka), jednak starších děl prověřených jinými stanicemi (Jake a Tlusťoch).

Marcela Hrdá

Televizi nyní vede Marcela Hrdá. Na snímku na tiskové konferenci Barrandova v srpnu 2013