Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Barrandov spouští interaktivní MadScreen Box

Dětské hry v reálném čase licencované od společnosti SPI poběží na Barrandov Plus každý všední den po 16. hodině. Hráči do nich mohou vstupovat přes mobilní aplikaci.

Interaktivní hra MadScreen Box

Interaktivní hra MadScreen Box

Tematická stanice skupiny Barrandov, Barrandov Plus, která kombinuje dokumenty a dětské pořady, dnes na své obrazovce spouští interaktivní hru pro děti MadScreen Box. Vysílat ji bude každý všední den po 16. hodině.

K hraní her se divák připojí přes mobilní aplikaci pro iOS a Android a prostřednictvím internetového přenosu je vidí na televizní obrazovce. Pokud se divák přes aplikaci nepřipojí, může na obrazovce sledovat zápolení ostatních soutěžících.

Licenci televize získala od filmového distributora, společnosti SPI International, která dodává pořady už pro filmový kanál Kino Barrandov. Hry běží v několika zemích světa v reálném čase. Zájemci tak mohou změřit síly i s hráči z Německa, Francie nebo USA, a porovnávat s nimi své výsledky, které se aktualizují každou vteřinu.

Jednotlivé hry jsou určené pro různé věkové kategorie od nejmenších až po náctileté, podle míry obtížnosti. V nabídce jsou matematické kvízy, hádanky postavené na logice, soutěže cvičící bystrost a rychlost, ale také písničky a tance. Každá hra se hraje v rozmezí tří až pěti minut, a je doprovázena jednou z animovaných postaviček.