Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Barrandov spustí 2. ledna Hlavní zprávy od 18.45, moderovat budou Adamcová, Chum a Lesák

Na pondělní hlavní vysílací čas Barrandov nasazuje opět kontroverzní československý seriál Třicet případů majora Zemana.

Televize Barrandov uvede počínaje 2. lednem na obrazovky nový zpravodajský pořad Hlavní zprávy, s mottem „hlavní zprávy jsou jen jedny“. Začínat budou v 18.45, střídat se v nich budou tři moderátoři – Jana Adamcová, Jiří Chum a Petr Lesák.

„Zpravodajství bude využívat maximální synergie s tištěnými a online tituly vydavatelství Empresa Media, především s časopisem Týden a jeho internetovou podobou Týden.cz,“ uvedla mluvčí stanice Martina Slavíková.

Na pondělní hlavní vysílací čas Barrandov nasazuje opět kontroverzní československý seriál Třicet případů majora Zemana.

Tisková zpráva

TV Barrandov spouští od ledna nové programové schéma

Hlavní zpravodajská relace a výrazné posílení pořadů vlastní tvorby, to jsou největší novinky nového vysílacího schématu, které TV Barrandov spustí od 2. ledna.

„Od ledna jsme pro diváky připravili řadu novinek a změn. Především přicházíme se silným zpravodajským blokem, který zásadně proměnil naše programové schéma,“ říká Marek Stoniš, programový ředitel TV Barrandov. „Kromě standardního televizního zpravodajství jsme zpravodajský blok okořenili novinkami ze světa celebrit a jako překvapení chystáme originální denní pořad, ve kterém dáme občanům prostor vyjádřit se k aktuálním společenským i politickým událostem,“ doplňuje Stoniš.

Zprávy ovšem nejsou jedinou novinkou TV Barrandov. Diváci se mohou těšit na soutěžní pořad Česká tajenka, zábavnou show Na plac! nebo na týdenní společenský magazín nejen ze světa showbyznysu Exkluziv!. Velký divácký ohlas se dá očekávat také od speciálních vydání pořadu Vtipu za stovku, do kterého přijali pozvání prezidentští kandidáti.

Hlavní zprávy začínají na Barrandově každý den již v 18:45, střídat se v nich budou tři moderátoři – Jana Adamcová, Jiří Chum a Petr Lesák. Zpravodajský tým se bude řídit mottem „hlavní zprávy jsou jen jedny“, ambicí tedy je přinášet zprávy aktuální, jasné a především podstatné. Zpravodajství bude využívat maximální synergie s tištěnými a online tituly vydavatelství Empresa Media, především s časopisem Týden a jeho internetovou podobou tyden.cz.

Po Hlavních zprávách přichází na scénu Prominenti, tedy zprávy ze světa celebrit. Diváci se mohou každý den těšit na žhavé novinky ze showbyznysu, které bude uvádět například zpěvačka Petra Černocká. O víkendu se diváci mohou těšit na sestřihy toho nejlepšího z uplynulého týdne a zahraniční informace ze života světových, především pak hollywoodských celebrit.

Na Prominenty naváže každý den v týdnu spotřebitelský magazín Kolik to stojí. Pořad přináší divákům zábavnou spotřebitelskou soutěž o atraktivní ceny, kombinovanou s užitečnými radami, jak ušetřit a na co si dát při nákupu běžného zboží pozor.

V lednu odstartuje na obrazovkách TV Barrandov také nový exkluzivní magazín ze života společenské smetánky Exkluziv!. Oproti denním Prominentům má tento pořad méně zpravodajský charakter, o to více však v něm dostanou prostor nejvýraznější osobnosti českého showbyznysu. Pořadem vás provede Kateřina Brožová, která zavede diváky do míst a prostředí, kam se běžně nedostanou. Exkluziv! Bude plný rozhovorů, reportáží a také zajímavostí ze zahraničního showbyznysu. Magazín bude přinášet samé dobré zprávy a informovat o všem zajímavém.

Novinkou ve vysílání je také politická diskuse s nejdůležitějšími aktéry událostí uplynulého týdne, kterou moderuje Zdeněk Šarapatka. Pořad s názvem Témata Týdne je naplánován na středeční pozdní večer.

Už v prvním lednovém týdnu se divákům TV Barrandov představí také dva zbrusu nové zábavní pořady z vlastní tvorby. Každý všední den poběží od 17 hodin nová televizní soutěž s názvem Česká tajenka, kterou uvádí populární moderátor Aleš Cibulka a v níž dva soutěžící soupeří v klasické písmenkové doplňovačce o finanční výhry a věcné ceny.

Českou tajenku na obrazovkách v 17:30 vystřídá Na plac!. Zábavná show s prvky docusoap spojí amatérské herce i neherce, kteří budou od pondělka do pátku manipulováni do dramatických i komických rodinných, sociálních a vztahových situací. Tento žánr, v zahraničí velmi úspěšný, má na TV Barrandov premiéru. Průvodci pořadu se stane moderátor Jan Musil.

Další novinkou jsou prezidentské speciály oblíbeného pořadu Vtip za stovku. Prezidentský Vtip za stovku bude TV Barrandov vysílat od 3. do 10. ledna vpodvečer, v den volby prezidenta poběží střihový pořad toho nejlepšího a nejvtipnějšího z těchto speciálů. Změny se dočká i samotný pořad vysílaný pravidelně ve středečním primetimu. V nových dílech nahradí Rudu z Ostravy populární bavič Vladimír Hron, který tak doplní zavedenou dvojici Václav Vydra a Michal Novotný.

Diváci se mohou těšit ještě na další dva pořady z vlastní tvorby – oblíbený Barrandovský videostop i lehce erotický magazín Intim Night, který TV Barrandov vysílá každý pátek od 7. prosince.

Televize se rozhodla také vyslyšet četná přání diváků a na pondělní hlavní vysílací čas se rozhodla nasadit kontroverzní československý seriál Třicet případů majora Zemana. „Očekávám, že jeho nasazení vzbudí patřičný mediální i divácký ohlas a jako člověk s výrazně antikomunistickým postojem i minulostí se na nikdy nekončící diskuse o obsahu tohoto seriálu i morálních otázkách, spojených s jeho nasazením, velmi těším,“ říká o seriálu programový ředitel Marek Stoniš.