Barrandov spustil nové zprávy - bez sportu, zato s astrologem

Některé příspěvky česká stanice odebírá od slovenské televize Joj.

První vydání našich zpráv uváděli Tereza Jemelíková a Petr Převrátil

První vydání našich zpráv uváděli Tereza Jemelíková a Petr Převrátil

Televize Barrandov v sobotu večer od 18.30 poprvé odvysílala inovovanou zpravodajskou relaci, nově prodlouženou na zhruba čtyřicet minut a přejmenovanou z Hlavních na Naše zprávy. Relaci střídavě uvádějí tři dvojice lidí mimo jiné známých z Novy či Primy, reportáže připravují převážně redaktoři časopisů Týden či Sedmička téhož majitele a televize také využívá příspěvků od slovenské televize Joj.

Tematicky je relace často spotřebitelská, se zaměřením na starší publikum. První tři zprávy se týkaly předváděcích „šmejdských“ akcí pro seniory, kriminálního případu a zahájení Matějské pouti v Praze. Zpráva o krizi na Ukrajině byla až dvanáctá, a nijak dlouhá. Z pohledu aktuálnosti první vydání nových zpráv místy připomínalo magazín, zvláště příspěvky přebíranými ze Slovenska (bezpečnost mobilních telefonů, spotřeba igelitových tašek).

Je vidět, že stanice nehodlá - či nemůže - vynakládat tolik peněz na tak velký tým či odběr agenturních záběrů jako větší stanice, zejména Česká televize.

Moderátorům se zatím nepodařilo naplnit plán, aby zprávy byly komentované - kromě čtení zpráv si spolu vyměnili jen pár vět, které měly téma odlehčit, takové minirozhovory však působily koženě a evidentně byly dopředu napsané. Přirozeně naopak působí, když autora příspěvku následně zpovídají přímo ve studiu, než kdyby rozhovor probíhal prostřednictvím jeho živého vstupu z místa, kde se nic neděje - tak to opakovaně činí konkurence Barrandova.

Relace kromě jednotlivých reportáží, někdy provázených následným rozhovorem moderátorů s redaktorem, sestává z předpovědi počasí a v závěru také astrologického okénka s předpovědí Antonína (říkají mu Tonda) Baudyše. Samostatnou sportovní rubriku Naše zprávy nemají.

Astrolog Antonín Baudyš uvedl historicky první astrologické zprávy v Česku

Astrolog Antonín Baudyš uvedl ‚historicky první astrologické zprávy v Česku‘