V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Barrandov uvede novou podvečerní show Ostříháno, po majoru Zemanovi zreprízuje Ženu za pultem

Na podzim končí dva podvečerní soutěžní pořady uvedené začátkem letoška - Česká tajenka a Co je doma, to se počítá.

Žena za pultem Jiřina Švorcová na večírku televize Barrandov v únoru 2011. Foto: Profimedia.cz

Žena za pultem Jiřina Švorcová na večírku televize Barrandov v únoru 2011. Foto: Profimedia.cz

Socialistické pondělky na televizi Barrandov budou pokračovat i na podzim. Po skončení reprízy seriálu Třicet případů majora Zemana nasadí televize počínaje 26. srpnem vždy v pondělí od 20.15 další seriál z produkce Československé televize, dvanáctidílný cyklus Žena za pultem. Jiřina Švorcová v ní hraje prodavačku z Pramene, dílo vyrobené v roce 1977 sepsal Jaroslav Dietl, natočil Jaroslav Dudek.

V čase od 21.15 pak na Barrandově pokračuje další normalizační seriál podle Dietlova scénáře Okres na severu, v pondělí 26. srpna svou 10. částí.

Major Zeman z programu Barrandova nezmizí, programový šéf Petr Lesák jej nasazuje znovu, další repríza tentokrát půjde o útercích a čtvrtcích po 23. hodině, počínaje úterkem 27. srpna.

Novinkou podzimní sezóny bude kadeřnická soutěžní show Ostříháno. Stanice ji nasazuje rovněž v pondělí 26. srpna, a to na každý všední podvečer od 17.50 do 18.30, kdy začínají Hlavní zprávy. Od pondělí do čtvrtka se v každém díle pořadu představí jeden kadeřník, který na ulici navrhne muži či ženě proměnu včetně stříhání, líčení a oblečení. V pátek půjde rekapitulace týdne, přes víkend se bude hlasovat, vítěz dostane 20.000 Kč.

Formát vymyslel programový šéf Barrandova Lesák, který stál v roce 2004 u zrodu podobného pořadu Vypadáš skvěle! pro Českou televizi. V show se objeví kadeřníci Libor Šula, Petra Měchurová či Blanka Hašková.

Z podvečerního času naopak mizí soutěžní kvíz o domácí spotřebiče se Sandrou Pogodovou a Lumírem Olšovským Co je doma, to se počítá uvedená v březnu - nahradí ho právě Ostříháno. Předtím jdoucí všednodenní série Co bude dnes k večeři? prodlouží stopáž ze čtvrthodiny na půlhodinu. A začínat má dřív, v 17.15.

Předtím od 15.55 půjdou další díly turecké telenovely Velkolepé století, ovšem z programu zmizí také soutěž Česká tajenka s Alešem Cibulkou, uvedená v lednu, která se dosud vysílá po tomto seriálu.