Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Barrandov vede Hrdá, dosavadní ředitel Železný odsunut do nové funkce

Vladimír Železný jako šéf Barrandova skončil po pěti měsících. Jeho sobotní pořad na obrazovce zůstane.

Vladimír Železný a Markéta Zahradníková, programová ředitelka Barrandova. Foto: TV Barrandov

Vladimír Železný a Markéta Zahradníková jako manažeři Barrandova skončili. Foto: TV Barrandov

Vladimír Železný už není generálním ředitelem televize Barrandov. Šéfkou stanice se stala Marcela Hrdá, místopředsedkyně představenstva společnosti Barrandov Televizní Studio, která stanici provozuje. Železného majitel televize Jaromír Soukup odsunul do nově vytvořené funkce ředitele strategického rozvoje vydavatelství Empresa Media.

Pod ní spadá televize Barrandov, její produkční firma Real TV i časopisy Týden, Instinkt, Sedmička či MarketingSalesMedia. Právě poslední jmenovaný dnes Soukup využil k tomu, aby změny oznámil.

Železný jako šéf Barrandova skončil po pěti měsících, televizi vedl oficiálně od listopadu 2013. Nynější oficiální verze zní, že byli se Soukupem od začátku dohodnuti, že přejde z výkonné do strategické role. Na obrazovce přitom zůstane jeho pořad Volejte Železnému, oznámil Barrandov na Facebooku.

Železný slíbil do roka zvednout podíl na publiku na 10 %. Share v listopadu činil 4,1 %, v prosinci a v lednu stoupl na 4,6 %, v únoru - mimo jiné kvůli olympiádě na České televizi - spadl na 3,9 %. Začátkem března stanice uvedla nové schéma včetně rozšířených večerních zpráv.

Důvod Železného odchodu komentuje Soukup vágně - Hrdá podle něj televizi přebírá, protože „v sobě spojuje tvrdého a precizního manažera s člověkem s kreativním myšlením“ a toho prý stanice teď potřebuje. Hrdá poslední dva roky dělá výkonnou ředitelku Soukupovy mediální agentury Médea a dohlíží i na Empresu. V jejím představenstvu teď povýší na místopředsedkyni.

S Železným na Barrandově končí také programová ředitelka Markéta Zahradníková. Tu nahradí Markéta Daems, dosavadní šéfka skladby programu a akvizice Barrandova.