Newsletter, o který si tolik píšete, se vrátil do pravidelného rytmu, zase chodí denně ráno v šest.

Barrandov vrátil na obrazovku Ivana Břešťáka, Zbyňka Merunku a další tváře z Novy i odjinud

Nová zpravodajská hodina svedla dohromady také Janu Adamcovou, Petra Lesáka, Jiřího Chuma, Jiřího Pánka či Petru Černockou.

Ivan Břešťák v reportáži televize Barrandov

Ivan Břešťák v reportáži o vietnamské narkomafii, kterou dnes odvysílala televize Barrandov

Televize Barrandov ve své nové zpravodajské hodině, vysílané dnes ve středu 2. ledna a sestávající z několika různě tematicky zaměřených částí, vrátila na obrazovku několik tváří známých z jiných stanic.

Zřejmě nejznámější z nich jsou Zbyněk Merunka, jenž kdysi s Evou Jurinovou uváděl Televizní noviny na televizi Nova, a Ivan Břešťák, taktéž známý ze zpravodajství Novy. Merunka moderuje od 19.35 spotřebitelsko-soutěžní magazín Kolik to stojí?, Břešťák je reportérem Hlavních zpráv, které jdou od 18.45.

Břešťák se v poslední době léčil z alkoholismu a maniodepresivní psychózy. Před Vánocemi ho připomněl bulvár Aha!, Břešťák pak vyprávěl pro Reflex mimo jiné o tom, jak se dohodl na výměně informací s tehdejším premiérem Stanislavem Grossem.

Hlavní zprávy moderují Jana Adamcová, dřívější tvář Sportovních novin Novy, dále Petr Lesák, někdejší hlasatel České televize, a Jiří Chum, který moderoval zprávy na Primě či Radiožurnálu. Mezi reportéry se objevil bývalý reportér Novy Jiří Pánek či exreportérka Blesku Jindra Pelikánová.

Většina zpráv byla dnes čtených. „Samozřejmě budeme mít původní kauzy, na tom stojí práce celého reportérského týmu,“ řekl v televizi šéf Týdne František Nachtigall. Právě časopisy Týden a také Instinkt vlastní mediální podnikatel Jaromír Soukup, který čerstvě ovládá také televizi Barrandov. Na zpravodajství tak pracují redakce Týdne a Instinktu. Sport dodává vydavatelství Ringier Axel Springer, respektive jeho deník Sport a web iSport.cz (dnes měl reportáž konkrétně Michal Petrák).

Po Hlavních zprávách, které jdou od 18.45, následuje v 19.05 bulvární pořad Prominenti. V jeho moderování se budou střídat herečka Petra Černocká, žena moderátora Leoše Mareše Monika Marešová a zpěvák Martin Maxa. Prominenti jsou podle Černocké „rozkošný pořad“ hlavně „pro dámy mezi padesáti, šedesáti a smrtí“.

Hned v prvním dnešním vydání bulvárního magazínu Prominenti na denní bázi - dosud chodil jako týdeník v sobotu, uváděný Jitkou Asterovou - se objevil prezidentský kandidát Jan Fischer. Tomu majitel Barrandova Soukup radí s jeho prezidentskou kampaní. Fischera autoři pořadu zamíchali do ankety známých tváří o tom, jaké měly rády hračky.