Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Barrandov vrátil Naše zprávy, nečte je Soukup

Žena Zemanova kancléře Alexandra Mynářová jako hlasatelka zpráv Barrandova

Žena Zemanova kancléře Alexandra Mynářová jako hlasatelka zpráv Barrandova. Repro: TV Barrandov

Televize Barrandov vrátila do vysílání zpravodajskou relaci Naše zprávy, kterou loni v srpnu zrušila. Místo původních 18.30 se ale teď vysílá pozdě večer od 23.40. Poprvé šla v pondělí 21. ledna, místo v programu má každý všední večer. Upozornil na to web Mediaguru. Obnovené Naše zprávy jsou úspornější variantou původní relace. Mají stopáž kolem 10 minut a jsou výhradně čtené, bez doprovodných záběrů či statických snímků.

Nový pořad narozdíl od 11 ostatních nemoderuje majitel a šéf stanice Jaromír Soukup. Zprávy čte Alexandra Mynářová, choť Vratislava Mynáře, kancléře prezidenta Miloše Zemana. Ta už na Barrandově zprávy uváděla, moderovala i publicistický týdeník Vlivní. S tím skončila loni v dubnu.

Umístění pořadu do času mimo prime time podle Mediaguru naznačuje, že televizi nejde tolik o sledovanost jako spíš o to, vyhovět výtkám rady pro vysílání a zařadit do svého programu zpravodajský pořad. Loňským zrušením Našich zpráv totiž stanice o zpravodajství přišla a Moje zprávy, jeden ze Soukupových pořadů, regulátor za zpravodajství nepovažuje. Nicméně vysílají se dál, Soukup je uvádí každý všední den v prime time po 20. hodině. Trvají kolem půl hodiny.