Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Barrandov zavede podvečerní pásmo pro ženy a debatu Týden u piva

Večerní Hlavní zprávy se přejmenují na Naše zprávy.

Vladimír Železný v pořadu Volejte Železnému. Repro: barrandov.tv

Vladimír Železný v pořadu Volejte Železnému. Repro: barrandov.tv

Televize Barrandov chystá na jaro nové sedmdesátiminutové pásmo pro ženy v podvečerním čase, uvádět ho mají Heidi Janků, nynější moderátorka pátečního magazínu Intim Night, a Olga Šípková, dosavadní moderátorka zpráv stanice. Dnes to v relaci Volejte Železnému řekl generální ředitel Barrandova Vladimír Železný. „Potrvá nám několik týdnů, než ho připravíme,“ podotkl k chystanému pořadu.

Na nové pásmo má navazovat existující každodenní pořad o vaření s Radkem Kašpárkem Co bude dnes k večeři. Ten má změnit název z údajně krkolomného na jednodušší Kašpárku, vař!

Ve všedních dnech nyní Barrandov po odpolední čtvrté hodině reprízuje americký seriál Jake a Tlusťoch, zmíněný Kašpárkův pořad o vaření následuje vždy od 17.15. Pokud by tento zůstal, nové pásmo by tak začínalo v 16 hodin. Po pásmu pro ženy a po vaření následuje kadeřnická show Ostříháno! (od 17.50), Hlavní zprávy (od 18.30) a pásmo pro děti Animáček (19.00).

Název večerní zpravodajské relace Hlavní zprávy se má také měnit, nově se pořad má jmenovat Naše zprávy. „Našim zprávám by slušela sedmá hodina, to je ta ideální hodina,“ řekl dnes také Železný, nicméně oproti předchozím prohlášením s časem jejich vysílání hýbat zatím nebude, obává se zavedené konkurence na větších stanicích.

Ochranná známka Týden u piva

Dvě varianty ochranné známky Týden u piva

Přejmenování čeká také loni zrušená Témata Týdne, politickou debatu, vysílanou loni ve čtvrtek večer, předtím v sobotu v poledne. Nové jméno je Týden u piva. S názvem se změní i obsah pořadu. „Bude pestřejší než politická debata, i když ji bude v mnohém připomínat,“ podotkl Železný, který také řekl, že „bude trvat mnoho týdnů“, než televize pořad připraví.

Barrandov už dřív plánoval zařadit moudra z tuzemských náleven jako pravidelnou součást programu, konkrétně večerních zpráv, záměr ale na čas usnul. Železný ho v pozměněné formě oživuje, zaregistrovaná ochranná známka přitom naznačuje, že relace bude opět - stejně jako Témata Týdne - chystána s redakcí časopisu Týden téhož majitele jako má Barrandov.