V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Barrandovský týdeník Radka Johna Bez cenzury výrazně zredukoval původní tým

Radek John na dnešní tiskové konferenci Barrandova

Radek John na dnešní tiskové konferenci Barrandova

Publicistika na televizi Barrandov dozná v podzimním programovém schématu podstatných změn. Týdeník Bez cenzury i politická diskuse Témata Týdne změní vysílací čas a první jmenovaný navíc i složení týmu a skladbu svého obsahu. Médiáři to na středeční tiskové konferenci Barrandova k podzimnímu schématu potvrdil Tomáš Vyšohlíd, moderátor Témat Týdne a čerstvý ředitel výroby stanice. „Příspěvků od externistů nebude tolik jako dosud,“ podotkl.

Týdeník Bez cenzury, obdobu populárnějšího pořadu konkurenční Novy Na vlastní oči, uvedl Barrandov letos začátkem března. Počínaje 29. srpnem bude pořad, který se od začátku června vysílal o hodinu později a o prázdninách se jen reprízoval, začínat vždy ve čtvrtek kolem 22. hodiny.

Hlavní tváří zůstává i na podzim Radek John, stále ještě poslanec Věcí veřejných a pražský zastupitel. Reportáže už ale nebudou připravovat tři výrazná jména, na nichž Barrandov zprvu stavěl, tedy Kateřina Kašparová (bývalá reportérka Novy), Luboš Xaver Veselý (Pressklub Frekvence 1) ani Mercedes Wimmerová (ex ČT, Nova). Zpátky do České televize se vrátil i další autor reportáží Bez cenzury Robert Malecký, bývalý šéf domácího zpravodajství ČT.

Znatelné zmenšení autorského týmu souvisí s tím, jak se má hodinový pořad Bez cenzury změnit obsahově - místo tří dlouhých reportáží bude nově sestávat z kratších klipů, kterých bude víc. Postihne tak víc témat, přičemž ale nepůjde tolik do hloubky. Navíc může vznikat úsporněji - řadu obrazového materiálu může přebírat ze zpravodajské relace.

A změní se tematický záběr. „Jak to teď Radek John víc dramaturgicky vede, ubýt má osobních příběhů,“ podotkl ředitel výroby Vyšohlíd s tím, že od podzimu půjde ještě víc hlavně o politicko-společenská témata.

Přibýt má nově rubrika Zápisník z Malé strany, podle Johna „pohled pod sukně“ dění v parlamentu a v politických stranách. „Pořád je někdo novej zavřenej, pořád někde padá sněmovna,“ vysvětloval dnes John, proč se pořad na politiku víc zaměří.

Radek John zůstává tváří pořadu Bez cenzury

Radek John zůstává tváří pořadu Bez cenzury

Jaromír Soukup a Radek John na tiskové konferenci televize Barrandov. Vlevo přihlíží Marcela Hrdá, výkonná ředitelka Barrandova. Vpravo v pozadí Heidi Janků

Jaromír Soukup a Radek John na tiskové konferenci televize Barrandov. Vlevo přihlíží Marcela Hrdá, výkonná ředitelka Barrandova. Vpravo v pozadí Heidi Janků

Politická diskuse Témata Týdne s moderátorem Tomášem Vyšohlídem, která měla na jaře místo v programu vždy po středeční půlnoci, se bude nově vysílat v sobotu v poledne. Podle italsko-amerického postupů pořad bude jako dosud začínat reportážním vstupem včetně respondentů z ulice, pak ve studiu zasednou dva hosté a proti nim moderátor Vyšohlíd a novinář, odborník na danou oblast, z časopisu Týden (má s televizí Barrandov tého majitele, mediální dům Empresa Media).

„Nebylo to zabrané,“ odlehčeně komentoval Vyšohlíd zvolený vysílací čas, sobotu od 12 hodin, který byl v 90. letech spjatý s legendárním pořadem Volejte řediteli tehdejšího šéfa televize Nova Vladimíra Železného.

Tomáš Vyšohlíd (vlevo) s moderátorkou zpráv Olgou Šípkovou a šéfem programu Petrem Lesákem

Tomáš Vyšohlíd (vlevo) s moderátorkou zpráv Olgou Šípkovou a šéfem programu Petrem Lesákem

Tomáš Vyšohlíd. Foto: TV Barrandov

Tomáš Vyšohlíd. Foto: TV Barrandov

Nové studio Témat týdne má připomínat blob architekta Jana Kaplického. Foto: TV Barrandov

Nové studio Témat má připomínat blob Jana Kaplického. Foto: TV Barrandov

PROGRAMOVÉ SCHÉMA TV BARRANDOV NA PODZIM 2013
pondělí úterý středa čtvrtek pátek sobota neděle
18.30 Hlavní zprávy
19.00 Animáček
20.15 Žena za pultem Zákon a pořádek Vtip za stovku Zákon a pořádek film Videostop film
po 21. Okres na severu Ona a on Věřte nevěřte Ona a on Exkluziv! Zákon a pořádek
po 22. Kdopak by se Čecha bál Bez cenzury Intim Night Sejdeme se na Cibulce
po 23. Třicet případů majora Zemana Třicet případů majora Zemana
Zdroj: programové plány TV Barrandov