Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Bauer má Nostalgii, RF Hobby Staré dobré časy

Dvě časopisová vydavatelství uvádějí na trh podobné retro tituly za tutéž cenu.

Nostalgie a Staré dobré časy jsou si k nerozeznání podobny

Nostalgie a Staré dobré časy jsou si k nerozeznání podobny

Dvakrát Miloš Kopecký za 14,90. Tak na stáncích vypadá nabídka dvou nových časopisů vydavatelství Bauer Media a RF Hobby s retro zaměřením. Bauer přišel v úterý 26. dubna s měsíčníkem Nostalgie, doplní dva roky vycházející Retro, má 48 stran. RF Hobby nasadí měsíčník Staré dobré časy v pondělí 2. května, titul - prezentovaný jako další speciál magazínu Můj čas na kafíčko - bude mít 40 stran. Jak řečeno, oba měsíčníky se prodávají za 14,90 Kč.

Nostalgie míří na ty, kteří „si rádi zavzpomínají na showbyznysové hvězdy minulých let i na společenské fenomény z dob svého mládí“. Kromě celebrit nabídne materiály o dávno zmizelých místech, připomene dobové reklamy, módu první republiky či texty a noty starých českých šlágrů. „Časopis Nostalgie rozvíjí námi založený koncept emotivního retro magazínu, který u zralé generace vyvolává nostalgické vzpomínky na mládí a na nablýskaný svět hereckých či pěveckých ikon, jež se staly nesmrtelnými,“ prohlašuje publisherka společenských časopisů Bauer Media Etela Fiantová.

Podobně i Staré dobré časy mají být „plné osudů největších českých hvězd“, zaměří se ale vedle toho také „na osudy osobností nedávné minulosti“. „Vydavatelství RF Hobby přichází s časopisem, který na našem trhu rozhodně chybí,“ dodává navzdory podobné nové konkurenci mediální ředitel RF Hobby Jan Zeman. Šéfredaktorem titulu Starých dobrých časů Luděk Příhoda.