Náš newsletter tradičně přešel na letní provoz: v červenci a srpnu chodí jednou týdně, a to v pondělí.

BBC propustí tisíc lidí, diváci migrují na web

„Počet domácností, které vlastní televizor, se zmenšuje,“ připomíná BBC. Očekává míň peněz od koncesionářů, protože roste obliba sledování pořadů na internetu.

  • ČTK
  • 02. 07. 2015 13:35
Budova BBC v Londýně. Foto: Profimedia.cz

Budova BBC v Londýně. Foto: Profimedia.cz

Britská televizní a rozhlasová společnost BBC hodlá zrušit více než 1.000 pracovních míst. O plánech dnes zaměstnance informoval ředitel BBC Tony Hall. Propouštění se má dotknout i manažerských pozic. Má se přitom za to, že BBC zmenší některé své divize. BBC, která byla založena v roce 1922, měla loni podle výroční zprávy zhruba 20.700 zaměstnanců.

Každá domácnost s televizorem musí BBC nyní zaplatit 145,5 liber ročně. Nyní se předpokládá, že BBC získá z koncesionářských poplatků v období 2016 až 2017 o 150 milionů liber méně, než se očekávalo v roce 2011. Je tomu tak proto, že stále více lidí se na televizní programy dívá přes internet nebo na svých mobilních zařízeních, a „počet domácností, které vlastní televizor, se zmenšuje“, stojí v prohlášení BBC.

Britský telekomunikační regulátor Ofcom v dnes zveřejněné zprávě uvedl, že zájem o sledování televizních pořadů na internetu, v mobilních zařízeních nebo prostřednictvím služeb na vyžádání roste, a to především u mladých lidí.