Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

BBC propustí tisíc lidí, diváci migrují na web

„Počet domácností, které vlastní televizor, se zmenšuje,“ připomíná BBC. Očekává míň peněz od koncesionářů, protože roste obliba sledování pořadů na internetu.

  • ČTK
  • 02. 07. 2015 13:35
Budova BBC v Londýně. Foto: Profimedia.cz

Budova BBC v Londýně. Foto: Profimedia.cz

Britská televizní a rozhlasová společnost BBC hodlá zrušit více než 1.000 pracovních míst. O plánech dnes zaměstnance informoval ředitel BBC Tony Hall. Propouštění se má dotknout i manažerských pozic. Má se přitom za to, že BBC zmenší některé své divize. BBC, která byla založena v roce 1922, měla loni podle výroční zprávy zhruba 20.700 zaměstnanců.

Každá domácnost s televizorem musí BBC nyní zaplatit 145,5 liber ročně. Nyní se předpokládá, že BBC získá z koncesionářských poplatků v období 2016 až 2017 o 150 milionů liber méně, než se očekávalo v roce 2011. Je tomu tak proto, že stále více lidí se na televizní programy dívá přes internet nebo na svých mobilních zařízeních, a „počet domácností, které vlastní televizor, se zmenšuje“, stojí v prohlášení BBC.

Britský telekomunikační regulátor Ofcom v dnes zveřejněné zprávě uvedl, že zájem o sledování televizních pořadů na internetu, v mobilních zařízeních nebo prostřednictvím služeb na vyžádání roste, a to především u mladých lidí.