Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Bednář, Mokráň a Fořt ve vedení VLP

Do čela nové digitální divize jde dlouholetý šéf onlinu Mladé fronty Petr Bednář. Výkonný ředitel Milan Mokráň řídil slovenský Ecopress, Blahoslav Fořt přibyl z Tablet Media.

Vltava-Labe-Press se má přestěhovat do budovy Aviatica komplexu Waltrovka, který Penta buduje nad pražskou Radlickou

Vltava-Labe-Press se má přestěhovat do budovy Aviatica komplexu Waltrovka, který Penta buduje nad pražskou Radlickou. Repro: aviatica.cz

Šéf Vltava-Labe-Press Michal Klíma dosazuje do vedení vydavatelství nové lidi. Děje se tak krátce poté, co VLP a následně i Klímovo malé vydavatelství Tablet Media převzala skupina Penta. Výkonným ředitelem VLP je od ledna Milan Mokráň, před pár lety ještě generální ředitel slovenského Ecopressu, odkud odešel poté, co firmu koupil Andrej Babiš. Mokráň pro VLP pracoval už na sklonku loňska v rámci Klímova „poradního sboru“.

Další změny nastávají od 1. února. Na nově zřízenou pozici ředitele digitální divize nastupuje Petr Bednář, který od roku 2008 pracoval na téže pozici ve vydavatelství Mladá fronta. Předtím byl činný v Seznam.cz (konkrétně v internetové televizi Stream.cz) a pracoval též v české pobočce Ringieru (dnes Czech News Center). Nástup Bednáře potvrzuje plány VLP posílit na internetu, digitální divizi firma zatím neměla.

Blahoslav Fořt

Blahoslav Fořt

Rovněž od 1. února bude obchodním ředitelem Blahoslav Fořt. Toho Klíma do struktury VLP přivádí z Tablet Media, kde Fořt řídil od dubna 2014 taktéž obchod. Fořt nahradí Soňu Keppertovou, která z VLP odejde na konci března. Její agendy se má Fořt ujmout dočasně. Inzerci v minulosti prodával v Economii či v Mafře.