V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Beershop.cz otevře „pivní království“ na Palmovce, bude čepovat do glowlerů

E-shop s názvem Beershop.cz, online pivotéka s více než 400 druhy lahvového piva tuzemské i zahraniční produkce, se chystá v červnu otevřít kamennou prodejnu v Praze na Palmovce, v Sokolovské ulici. Kromě „lahváčů“ nabídne také čepovaný cider a sudové pivo stáčené do growlerů. Provozovatelem obchodu je firma Gruber Feinkost Almíry Pitronové a Terezy Bočkové, která jej chce pozicovat do podoby pivního království. Chystá se zaujmout ochutnávkami a také jiným prodejem piva, než na jaký jsou pivaři v Česku zvyklí.

Pivotéka Beershop, ukázka nabídky

Nabídka pivotéky Beershop

Rozsáhlou prodejnu ze třetiny zaplní speciální chlazený box s řemeslnými pivy z malých českých pivovarů, vyhledávanými exotickými značkami piv nebo degustačními a dárkovými sadami. Dále bude k dispozici škála radlerů a ciderů včetně největšího portfolia nealkoholických piv v Česku. Exkluzivně Beershop zahrne do sortimentu taky stáčené sudové pivo, které se bude čepovat do dvoulitrových skleněných lahví, takzvaných growlerů. „Growlery znají lidé hlavně z pivovarských restaurací, které často tímto způsobem stáčí zákazníkům svá piva. My však budeme mít takto na čepu různá piva z více pivovarů. Chystáme čepovat čtyři druhy sudového piva a jeden cider, tím myslíme hlavně na ženy,“ říká jednatel firmy Gruber Feinkost Roman Janský.

Novou kamennou pivotéku chce firma propojit s online obchodem Beershop.cz, který provozuje druhým rokem. Široké portfolio pivních speciálů nabízí kromě mikropivovarů také třeba náchodský Primátor, od letošního jara navíc v novém vizuálu. Své vlastní, nealkoholické pivní speciály typu ale vaří pod značkou Illegal Brewery také jablářství F.H. Prager známé především díky ciderům.