Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Benetková se stává obchodní ředitelkou BigMedia

Lenka Benetková

Lenka Benetková

Na pozici obchodní ředitelky BigMedia, obchodního zastupitelství prodejce venkovní reklamy BigBoard, nastupuje Lenka Benetková, známá hlavně z působení na téže pozici ve vydavatelství Mladá fronta, kde pracovala od roku 2012 do konce roku 2017. Předtím sedm let dělala ředitelku inzerce dnešní Vltava Labe Media na severu Moravy.

„Od příchodu Lenky Benetkové si slibujeme zefektivnění obchodního vedení jednotlivých obchodních týmů i jednotlivců, posílení vazeb s našimi klíčovými klienty a také růst prodejů online prostoru na našem webovém magazínu Flowee,“ uvedl Marek Pavlas, který zůstává generálním ředitelem BigMedia a nově se stává i jejím jednatelem. Díky tomu, že Benetková převezme obchod, se chce víc věnovat strategickému rozvoji projektů celé skupiny BigBoard.

Skupina BigBoard v čele s Richardem Fuxou hlásí za minulý rok obrat 1,062 miliardy Kč a podíl 58 % na trhu s venkovní reklamou v Česku. Loni koupila společnost Railreklam, kromě toho provozuje značky Czech Outdoor, BigMedia, Outdoor Akzent, BilboCity, Qeep a News Advertising.