Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Benko a Rendla z Yashiky mají agenturu Maják

Matej Benko a Jakub Rendla rozjíždí v Brně vlastní nezávislou kreativní agenturu.

Matěj Benko (vlevo) a Jakub Rendla

Matěj Benko (vlevo) a Jakub Rendla

V Brně začala fungovat agentura Maják, respektive Majak Agency. Její základ tvoří duo mužů, kteří několik let pracovali v kreativním týmu agentury Yashica. Matej Benko působí v Majáku jako creative director, Jakub Rendla jako senior art director. Vlastní agenturu založili s cílem „pomáhat značkám hledat cesty k lidem i ke své vlastní identitě“.

Matěj Benko

Matěj Benko


Jakub Rendla

Jakub Rendla

Stavějí ji přitom na pěti pilířích, jimiž jsou strategie a kreativita, branding, grafický design, kampaně a obsahový marketing. Pracuje se sítí partnerů z oblasti produkce, marketingu či audiovizuálních děl. Chtějí se věnovat hlavně kreativním a strategickým projektům založeným na dlouhodobé spolupráci s klienty.