V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Benko a Rendla z Yashiky mají agenturu Maják

Matej Benko a Jakub Rendla rozjíždí v Brně vlastní nezávislou kreativní agenturu.

Matěj Benko (vlevo) a Jakub Rendla

Matěj Benko (vlevo) a Jakub Rendla

V Brně začala fungovat agentura Maják, respektive Majak Agency. Její základ tvoří duo mužů, kteří několik let pracovali v kreativním týmu agentury Yashica. Matej Benko působí v Majáku jako creative director, Jakub Rendla jako senior art director. Vlastní agenturu založili s cílem „pomáhat značkám hledat cesty k lidem i ke své vlastní identitě“.

Matěj Benko

Matěj Benko


Jakub Rendla

Jakub Rendla

Stavějí ji přitom na pěti pilířích, jimiž jsou strategie a kreativita, branding, grafický design, kampaně a obsahový marketing. Pracuje se sítí partnerů z oblasti produkce, marketingu či audiovizuálních děl. Chtějí se věnovat hlavně kreativním a strategickým projektům založeným na dlouhodobé spolupráci s klienty.